Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Nasz salon jest otwarty

Bouwjaren1951 Jaguar XK120 Roadster

Pod wpływem II wojny światowej brytyjski przemysł samochodowy był mocno uderzony w tych czasach. Wielu producentów wycofało się z działalności z powodu braku funduszy, niedoborów paliwa i podaży lub ich fabryki zostały po prostu zniszczone. Aby pozostać w interesach, Jaguar potrzebował solidnej linii produkcyjnej, więc ruszył Jaguar XK120 Roadster. Wczesne modele XK120 Roadster są często określane jako Jaguar XK120 Alloy. 1951 Jaguar XK120 Roadster został zaprojektowany, aby być prestiżowym i niskobudżetowym samochodem produkcyjnym, ale wysoki popyt opinii publicznej utrzymywałby XK jako część linii Jaguar od dziesięcioleci. Ciało samochodu przypominało francuskie krzywe wyprodukowane przez Bugatti podczas 1930-ów i 1940-ów.

Chcesz kupić klasycznego Jaguara?

1951 Jaguar XK120 Roadster był napędzany silnikiem 160 hp, 3.4 litr, inline-6, z maksymalną prędkością 120 mph. Zaprojektowane jako samochód turystyczny, wiele z nich było używanych jako samochody wyścigowe w ciągu dnia. Jeśli myślisz o zakupie Jaguara XK120, hamulce bębnowe są zwykle ich największą słabością, która szybko się zużywała. Większość kolekcjonerów ubóstwia Jaguara XK120 za piękną krzywiznę.

Jaguar Classic Cars na sprzedaż