Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Nasz salon jest otwarty

Bouwjaren1952 Jaguar XK120

XK120 nigdy nie miał stać się modelem produkcji seryjnej. W momencie jego odsłonięcia w 1948, Jaguar miał silnik, z którym chciał zadebiutować, ale duży sedan, do którego był przeznaczony, nie był gotowy. Ten samochód, Jaguar MK VII pojawił się później w 1950. W międzyczasie, w desperackiej próbie wzniecenia podniecenia, zaprojektowano samochód XK Open 2 Seater Super Sports. Później nazwany XK120 ze względu na jego maksymalną prędkość 120 mph, Super Sports zostałby zaprojektowany jako samochód pokazowy dla 1948 Motor Show. Używając skróconej wersji podwozia, która została zaprojektowana dla MK VII i nowego silnika Jaguar XK, XK120 szybko odwrócił głowę.

Chcesz kupić klasycznego Jaguara?

Jaguar XK120 był natychmiastową sensacją. Został przeprojektowany ze stali, a nie z oryginalnego aluminiowego korpusu, dzięki czemu mógł być produkowany na linii produkcyjnej. 1952 Jaguar XK120 był dostępny jako Roadster i Fixed Head Coupe (FHC). Dziś oba te modele są bardzo poszukiwane.

Jaguar Classic Cars na sprzedaż