Kupuj bezpiecznie online | Dostawa do Twoich drzwi | Możliwość wymiany

Ubezpiecz swój klasyczny samochód

Co to jest klasyczne ubezpieczenie samochodu?

Używając terminu „klasyczny samochód”, każdy wyobraża sobie określony samochód, ale co dokładnie oznacza termin „klasyczny samochód”? Samochód jest określany jako samochód klasyczny, jeśli ma więcej niż 30 lat. Zaklasyfikowanie samochodu jako klasycznego niesie ze sobą szereg korzyści, w tym ubezpieczenie samochodu klasycznego.

W większości przypadków najlepszym ubezpieczeniem dla Twojego klasycznego samochodu jest tanie ubezpieczenie na najlepszych warunkach lub najlepszy stosunek ceny do jakości na dobrych i uczciwych warunkach.

Porównaj klasyczne ubezpieczenie samochodu

Istnieje kilka stron oferujących klasyczne ubezpieczenie samochodu, które mogą się różnić od bardzo dużych imprez po mniejsze. Dobrze jest porównać odpowiednie polisy ubezpieczeniowe przed zawarciem jednej z nich. Często występują znaczne różnice w składkach między różnymi ubezpieczycielami. Warunki mogą się również znacznie różnić w zależności od firmy ubezpieczeniowej. Oczywiście szkoda zapłacić za dużo, a porównywanie często zajmuje tylko kilka minut. Dzięki temu możesz dużo zaoszczędzić na składce.

Wybierz komparator i wypełnij dane swojego klasycznego samochodu. Następnie porównaj różne składki i warunki. Jeśli istnieje taki, który odpowiada Twoim potrzebom, często możesz łatwo wykupić klasyczne ubezpieczenie samochodu online.

Przykładem strony, na której można porównać klasyczne polisy ubezpieczenia samochodu, jest np.:

moneysupermarket.com

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu klasycznego?

Podobnie jak w przypadku zwykłego ubezpieczenia samochodu, również w przypadku klasycznych samochodów masz różne segmenty cenowe. Bez względu na to, jak drogi jest Twój klasyczny samochód, oprócz ceny zakupu, istnieje szereg innych aspektów, które mogą określić, w jakim segmencie cenowym znajdzie się Twój klasyczny samochód. Pomyśl o innych aspektach, które musisz wziąć pod uwagę, takich jak konserwacja, przechowywanie i paliwo.

Istnieją różne cechy, na których opiera się składka ubezpieczenia samochodu klasycznego. Dwa najważniejsze to wycena i wiek auta klasycznego. W większości przypadków składka rośnie wraz z wyższą wartością. W niektórych przypadkach płacisz stałą składkę.

Jeśli spojrzymy na wiek pojazdu, oznacza to, że im starszy jest Twój klasyczny samochód, tym niższa składka.

Zawarcie umowy ubezpieczenia samochodu klasycznego

Zawarcie umowy ubezpieczenia samochodu klasycznego jest bardzo łatwe i dostępne dla każdego. Możesz to łatwo zrobić online, telefonicznie lub w siedzibie ubezpieczyciela.

Kiedy zawierasz umowę ubezpieczenia samochodu klasycznego, towarzystwo ubezpieczeniowe uwzględni szereg punktów, takich jak obszar, w którym mieszkasz, czy zostałeś zawieszony lub wydalony, ilość lat bezszkodowych, które zgromadziłeś, czy zawsze płaciłeś wszystkie rachunki na czas i czy nie posiadałeś prawa jazdy lub niekaralności.

W większości przypadków ubieganie się o ubezpieczenie samochodu klasycznego odbywa się błyskawicznie i jest dostępne dla wszystkich.

Zasady ubezpieczenia samochodu klasycznego

Warunki i zasady są dostępne dla każdego ubezpieczyciela. Oto kilka przykładów zasad, które mają zastosowanie do prawie każdej firmy ubezpieczeniowej:

- Musisz posiadać inny samochód, którego używasz na co dzień.

- Samochód, z którego korzystasz na co dzień, musi być ubezpieczony w tej samej firmie ubezpieczeniowej.

- Istnieje minimalny i maksymalny wiek samochodu.

- Samochodem można przejechać maksymalną liczbę kilometrów rocznie.

- Istnieje maksymalna wartość wyceny.

- Musisz zadbać o odpowiednią ochronę i bezpieczeństwo swojego klasycznego samochodu.

Możliwe jest również wykupienie ubezpieczenia samochodu klasycznego z klauzulą ​​składową. Jeśli tak jest, musisz być w stanie wykazać, że Twój klasyczny samochód jest przechowywany w zamkniętej przestrzeni między zachodem a wschodem słońca. Może to prowadzić do niższej składki.

Dlatego nie wystarczy zaparkować swój klasyczny samochód w garażu dostępnym również dla innych osób. Samo umieszczenie klasycznego samochodu pod zadaszeniem lub za ogrodzeniem również nie jest wystarczające. Wymagania te różnią się w zależności od ubezpieczyciela, produktu, typu i wartości pojazdu. Dlatego ważne jest, aby przedyskutować to z ubezpieczycielem, jeśli uważasz, że się do tego kwalifikujesz.

Niektóre wiarygodne towarzystwa ubezpieczeniowe w Anglii i USA, które oferują również ubezpieczenie samochodu klasycznego to: Moneysupermarket, Admiral, Footman James, Lancaster, AXA, Adrian Flux, Carole Nash, Autoline i Swinton.