27 kwietnia (Dzień Króla) SALON NIECZYNNY

Dlaczego marki samochodowe produkują zegarki?

Zegarek marki samochodowej jest idealnym uzupełnieniem dla kogoś, kto posiada piękny klasyczny samochód lub samochód sportowy określonej marki. Wbrew pozorom zegarki marek samochodowych są w wielu przypadkach bardzo przystępne cenowo. Istnieje wiele marek samochodów, które mają własną linię zegarków z logo na zegarku, a nawet marki samochodowe współpracują z markami zegarków i wypuszczają ekskluzywną linię zegarków. Luksus i ekskluzywność są często łącznikiem między samochodami a zegarkami.

Dziś przemysł zegarkowy i marki samochodów są ze sobą nierozerwalnie związane. Niektóre marki samochodów są teraz prawie zobowiązane do wprowadzania na rynek luksusowych produktów lifestylowych. W szczególności, bardziej ekskluzywne marki samochodów, takie jak Rolls Royce, Bentley, Maserati i Ferrari, mają własną linię zegarków. Linia zegarków lub inne produkty lifestylowe również pomagają marce samochodu zidentyfikować jej markę.

Ile kosztuje zegarek marki samochodowej?

Możesz bez końca dyskutować o cenach zegarków. To, co ktoś uważa za drogie, drugiemu jest dobrze zapłacić i podczas gdy niektórzy ludzie uważają drogi zegarek za stratę pieniędzy, inni postrzegają to jako piękną własność i dobrą inwestycję.

Niezależnie od opinii na temat zegarków samochodowych; ceny mogą się znacznie różnić. Ale dlaczego te różnice cenowe między zegarkami marek samochodowych są tak duże? Najważniejszym aspektem przy ustalaniu ceny markowego zegarka samochodowego jest podaż i popyt. Jeśli wyprodukowano sto tysięcy jednego zegarka, a drugiego tylko 50, a oba są bardzo poszukiwane, nie trzeba dodawać, że jeden jest droższy od drugiego. Tak jest również w przypadku ekskluzywnych samochodów i klasyków. Coraz cenniejsze stają się nieliczne modele znanej i lubianej marki.

Kup markowy zegarek samochodowy online lub u jubilera?

Markowy zegarek samochodowy to zazwyczaj produkt, który należy dokładnie przestudiować przed zakupem. Ludzie często chcą spojrzeć i poczuć zegarek, który mają na myśli, aby sprawdzić, czy pasuje do ich życzeń i oczekiwań. W tym celu odwiedzają jubilera, aby również tam skorzystać z usługi.

Mimo to konsumenci coraz częściej zamawiają przez Internet ekskluzywne produkty, takie jak zegarki. Dzieje się tak, ponieważ jest bardzo dostępny, a strony internetowe, które sprzedają zegarki, często robią wszystko, co w ich mocy, aby dać Ci dobry pomysł na wymarzony zegarek online.

Można to zobaczyć na przykład na stronie Ferrari, Porsche czy Aston Martin. Te marki samochodów często sporządzały obszerne fotoreportaże z każdego zegarka i tworzyły filmy. Posiadają również obszerny opis zegarka samochodowego ze wszystkimi informacjami o zegarku oraz udzielają gwarancji i certyfikatów autentyczności.

Sprawdzanie autentyczności markowego zegarka samochodowego

Zegarki to piękne akcesoria, które mogą dopełnić Twój strój, a nawet dopasować go do Twojego samochodu. Występują w wielu kolorach, rozmiarach, markach i rodzajach. Ale jak sprawdzić, czy zegarek marki samochodu, o którym myślisz, jest oryginalny, czy nie. Kilka przydatnych wskazówek, jak sprawdzić autentyczność zegarka:

• Jak się czuje i wygląda zegarek?

• Sprawdź logo marki

• Sprawdź numer seryjny

• Odszukiwać informacje

• Kupuj u autoryzowanego dealera samochodowego, sklepu internetowego lub jubilera

Zegarki do sportów motorowych

Znane marki samochodów z zegarkami to takie marki jak Mercedes-Benz, Ferrari, Range Rover, Maserati, Aston Martin, Porsche i Audi. Ale są też marki zegarków dla entuzjastów sportów motorowych. Pomyśl na przykład o Rolex Daytona, Hublot Techframe Ferrari, Tag Heuer Silverstone czy Omega Speedmaster. Dla prawdziwych entuzjastów wyścigów zegarek Autosport jest często koniecznością.

Najpopularniejsze klasyczne zegarki samochodowe

Wyścigi Omega Speedmaster

Wśród zegarków speedmaster firmy Omega znajdziemy ten Racing z kopertą 40 mm. Omega Speedmaster Racing była noszona m.in. na Księżycu oraz na biegunach północnym i południowym. Wcześniej ten zegarek można było już znaleźć na nadgarstkach mężczyzn i kobiet potężnych samochodów. Cena Omega Speedmaster Racing zależy od roku produkcji i wersji.

Rolex Cosmograph Daytona

Rolex Cosmograph Daytona istnieje od lat 1960. i dlatego jest prawdziwym klasykiem. Popularna marka luksusowych zegarków opracowała ten zegarek specjalnie dla entuzjastów samochodów wyścigowych i zabytkowych. Niezliczeni mistrzowie z branży motoryzacyjnej i filmowej mieli na nadgarstku Rolex Cosmograph Daytona. Na przykład legenda Hollywood Paul Newman nosił ją codziennie od 1972 roku aż do śmierci w 2008 roku.

Piosenkarz Ścieżka 1

Zegarki Singer to wyjątkowe zegarki. Dbałość o szczegóły, wykończenie i dobór materiałów sprawia, że ​​te zegarki są tak wyjątkowe. Singer Track 1 to chronograf z wieloma funkcjami i jak każdy inny zegarek na tej liście oprócz Seiko, ma szwajcarską mechanikę.

Omega Speedmaster Professional

Omega speedmaster jest gwiazdą na rynku chronografów od 1957 roku. Wariant Professional pojawił się 6 lat później i stał się natychmiastową ikoną stylu. Niedługo potem zegarek ten stał się również pierwszym zegarkiem noszonym na Księżycu. Obecnie Omega Speedmaster jest najczęściej testowanym zegarkiem i jest ulubionym mechanicznym klasykiem, który rozpoczyna nowe kolekcje zegarków.

Breitling Navitimer

Breitling Navitimer jest szczególnie atrakcyjny ze względu na wszystkie różne funkcje. Od prostych operacji arytmetycznych po przeliczanie kursów walut i obliczanie zużycia paliwa i średniej prędkości przez obrotomierz. Te cechy mogą być atrakcyjne dla osób, które dużo podróżują, na przykład pilotów. Po 60 latach Breitling Navitimer jest nadal łatwy do rozpoznania. Modele z logo AOPA, a także te z Valjoux 72 są bardzo poszukiwane przez kolekcjonerów.

Tag Heuer Carrera

TAG Heuer Carerra został wprowadzony na rynek w 1963 roku. Ten zegarek wyprzedzał wówczas konkurencję i był bardzo popularny w sportach motorowych. Przed pojawieniem się Carrery, ci ludzie mogli używać tylko Omega Speedmaster. Dopiero później na rynku pojawiły się inne klasyki, takie jak Rolex Daytona i Heuer Monaco. Dziś ten model można znaleźć w różnych odmianach i wzorach.

Tag Heuer Monaco

Tag Heuer Monaco to wyjątkowy i kultowy zegarek, który jest bardzo poszukiwany wśród kolekcjonerów. Niezwykły kształt tych zegarków przyciąga uwagę. Tag Heuer Monaco był o krok przed Seiko 6139 i Zenith El Primero. Status tych zegarków jest świetny w świecie zegarków. Ten kultowy status był wielokrotnie potwierdzany przez filmowców, którzy nadają temu zegarkowi rolę w różnych filmach. Tag Heuer Monaco to zegarek z charakterystycznym charakterem.