Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Nasz salon jest otwarty

Bouwjaren1954 Jaguar XK120 Fixed Head Coupe

1954 Jaguar XK120 Fixed Head Coupe jest doskonałym przykładem wysokiej jakości inżynierii i ponadczasowego designu Jaguara. W przeciwieństwie do Roadstera, który nie zapewniał ochrony przed żywiołami, oraz modeli DHC, które oferowały jazdę w sezonie 2, FHC zapewniało kierowcom samochód całoroczny, który był nie tylko stylowy i wydajny, ale także przystępny cenowo. FHC był dostępny za ułamek kosztów w porównaniu do DHC i Roadstera, i nadal był mniejszy niż 3rd ceny najbardziej porównywalnego Ferrari. Jego chłodzony wodą 3.4 litrowy silnik inline-6 oferował czas 160hp i 0-60 krótszy niż 12 sekund. Jaguar XK120 był w stanie osiągnąć prędkość maksymalną większą niż 120mph. Podczas gdy 1954 Jaguar FHC jest znacznie rzadszy niż Roadster i DHC, można go znaleźć dzisiaj za ułamek kosztów podobnych kabrioletów XK120.

Chcesz kupić klasycznego Jaguara?

Jest kilka rzeczy, które powinny zostać sprawdzone przed zakupem 1954 Jaguar XK120 Fixed Head Coupe. Podobnie jak w przypadku wszystkich klasycznych Jaguarów, sprawdź, czy nie ma rdzy. Większość samochodów XK120 pokaże rodzaj rdzy nadwozia, która może być trudna do naprawienia. Miej to na uwadze i zawsze sprawdzaj samochód na dźwigu. Mechanicznie, silniki litowe 3.4 były mocne, mocne i dobrze zaprojektowane. We wczesnych silnikach XK należy sprawdzić uszczelki główne, a także oryginalne stalowe podkładki pod uszczelki. Pamiętaj również, że te modele XK120 Fixed Head Coupe były wyposażone w bardzo duże kierownice i brakowało wspomagania kierownicy.

Jaguar Classic Cars na sprzedaż