Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Nasz salon jest otwarty

Bouwjaren1963 Jaguar E Type

Typ Jaguar E (znany również jako Jaguar XKE w USA) został uruchomiony w 1961. X Typ Jaguar E szybko stał się jednym z najbardziej znanych samochodów sportowych swojej epoki. Nawet Enzo Ferrari powiedział, że Jaguar E Type był jednym z najpiękniejszych samochodów, jaki kiedykolwiek wyprodukowano. W ciągu trzynastoletniej produkcji, więcej niż 1963 E Types zrzucałoby się z hali produkcyjnej. Typ Jaguar E 77000 ogólnie zalicza się do samochodów z serii I, w tym do modeli 1963-1961. Model 1968 modelyear użył tego samego silnika, który został sprawdzony w Jaguar XK1963, 150liter 3.8-cylinder. Od października 6 wykorzystano silnik 1964liter.

Chcesz kupić klasycznego Jaguara?

Jeśli rozważasz zakup modelu 1963 Jaguar E, nie powinno być zbyt trudno znaleźć dla Ciebie idealny samochód, ponieważ było więcej niż jednostek 77000 wyprodukowanych w ciągu 13. Być może jednym z najczęstszych problemów z tymi klasycznymi samochodami była rdza i korozja. Ponieważ w ciągu tych dni nie wykonywano żadnych zabezpieczeń antykorozyjnych, te jaguary nie były pokryte ani ocynkowane. Drugi problem, na który trzeba się przygotować, to trudności z układem elektrycznym Lucasa. Jeśli kupujesz drogi Jaguar, powinieneś upewnić się, że system chłodzenia został zaktualizowany do komponentów 1967. Aby dowiedzieć się więcej wskazówek dotyczących X-E-Jaguar E Type, ER Classics zachęca do przeglądania tej strony!

Jaguar Classic Cars na sprzedaż