Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Nasz salon otwarty | Zamknięte w Dniu Wniebowstąpienia 13 maja

Bouwjaren1952 Jaguar XK120 Fixed Head Coupe

Podczas premiery w 1948 było tylko kilka samochodów, które mogły konkurować z Jaguarem XK120. Konkurencyjne Ferrari kosztowałoby więcej niż 3 razy więcej niż cena bardzo porównywalnego Jaguara XK120, a Austin-Healey nie pojawiłby się przez prawie 2 lata po wydaniu FHC w 1951. 1951 Jaguar XK120 Fixed Head Coupe był dobrą opcją dla kupujących zarówno wtedy, jak i teraz. Próbując poszerzyć atrakcyjność linii XK120, zamykając kabinę pasażerską na wypadek złej pogody, Jaguar FHC skonfrontowałby się z kwestiami praktycznymi prowadzenia pojazdu XK120. FHC był czymś więcej niż tylko Roadster z hardtopem, został starannie zaprojektowany i wykonany.

Chcesz kupić klasycznego Jaguara?

Przez cały rok produkcji 6 Jaguar sprzedawałby jednostki 12045 XK120, z których tylko 2672 były Stałymi Coupami Głównymi. Coupe jest znacznie rzadsze niż modele Roadster lub Drop Head Coupe. Jaguar XK120 okazały się dość wytrzymałe w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Kupujący powinien wziąć pod uwagę wszelkie rdzewienie tych delikatnie zakrzywionych paneli nadwozia, które mogą być kosztowne w naprawie. Skrzynia biegów również powinna zostać sprawdzona. Aby uzyskać więcej wskazówek, Classics ER zachęca do kontaktu z nimi już dziś! Ich zespół profesjonalnych sprzedawców z niecierpliwością czeka, aby pomóc Ci znaleźć 1952 Jaguar XK120 Fixed Head Coupe, o którym zawsze marzyłeś.

Jaguar Classic Cars na sprzedaż