Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest otwarty tylko po wcześniejszym umówieniu
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Ford Mustang 1966

Mustang 1966 zadebiutował z umiarkowanymi zmianami wykończenia, w tym nową kratką, ozdobą boczną, kołpakami i pokrywą gazową. Do 225 hp V8 została udostępniona trzydniowa automatyczna skrzynia biegów. Silnik kodu X "hipo" K był oferowany z automatyczną skrzynią biegów c289, miał mocniejsze elementy wewnętrzne, a automatyczna skrzynia biegów hipo była identyfikowana przez zewnętrzną obudowę serwomotoru oznaczoną literą "C". Długi wałek rozrządu ze stałym podnoszeniem, który pozwalał wysokiemu obrotowi 4 na osiąganie mocy, z której był znany, nie był przyjazny dla nieautomatycznego automatycznego przemiennika momentu obrotowego. "HiPo" można było bardzo łatwo zauważyć przez tłumik drgań o grubości 289 cala (1 mm), przy braku jednostki podciśnieniowej na dystrybutorze dwupunktowym.

Ford Mustang Klasyczne samochody na sprzedaż

Przy zdjętych osłonach zaworów znajduje się duża litera "K" wybita między sprężynami zaworowymi, która wraz ze śrubowymi kołkami (w porównaniu z dociskanym kołkiem dla innych 289-ów) dla regulowanych wahaczy. Dostępnych jest również wiele nowych opcji farb i kolorów wnętrza, system nagłośnienia AM / ośmiokołowego oraz jedno z pierwszych radioodtwarzaczy samochodowych AM / FM. Usunięto także zestaw wskaźników Falcon; poprzednio opcjonalne funkcje, w tym okrągłe wskaźniki i wyściełane osłony przeciwsłoneczne, stały się standardowym wyposażeniem. Mustang kabriolet byłby najlepiej sprzedającym się w 1966 ze sprzedawanym 72119.

Kupujesz Ford Mustang 1966?

Mustangi 1965 i 1966 są zróżnicowane pod względem odmian na zewnątrz, pomimo podobnej konstrukcji. Różnice te obejmują godło na ćwiartkach za drzwiami. W 1965ie emblemat był pojedynczym, pionowym kawałkiem chromu, podczas gdy w 1966 emblemat był mniejszy i miał trzy poziome pasy rozciągające się od wzoru, przypominające "E". Również przednie kratki wlotowe i ozdoby były inne. Przednia krata 1965 zastosowała wzór "plaster miodu", podczas gdy wersja 1966 była w stylu "szczelinowym". Podczas gdy oba modele lat używały godła "Koń i Corral" na kratce, 1965 miał pręty 4 rozciągające się z każdej strony zagrody, podczas gdy na 1966 te pręty zostały usunięte. 1966 wprowadził limitowaną edycję "High Country Special", z której 333 był sprzedawany w Kolorado, Wyoming i Nebrasce.

Ford Mustang 1966

E & R Classics, Twój specjalista od Ford Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek

Jakie są zalety zakupu samochodu Ford Mustang 1966 w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i wewnętrzne postępowanie w samochodzie Ford Mustang 1966
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Kompletna renowacja samochodu Ford Mustang 1966
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego