Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest otwarty tylko po wcześniejszym umówieniu
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Ford Capri

Ford Capri to coupé typu fastback, produkowane w latach 1968-1986. Samochód został zaprojektowany przez Philipa T. Clarka i miał być europejskim odpowiednikiem Mustanga. Pierwszym Fordem Capri był Mk I. Samochód został zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Brukseli i był podobny do Cortiny. Ford chciał dotrzeć do szerokiego grona nabywców, czyniąc MK I przystępnym cenowo. Samochód stał się przystępny cenowo dzięki różnym silnikom. Ford zmodyfikował MK I w 1972 roku, włączając nowe siedzenia i powiększone tylne światła.

Ford Classic Cars na sprzedaż

Ford Capri MK II był produkowany od 1974 do 1978 roku. Częściowo z powodu kryzysu naftowego w 1973 roku, Ford zdecydował się stworzyć samochód, który byłby bardziej odpowiedni do codziennej jazdy. Spowodowało to pewne zmiany w samochodzie, takie jak krótsza maska ​​i tylne drzwi typu hatchback. Capri MK II był pierwszym Fordem wyposażonym w tylne drzwi typu hatchback. Samochód był mechanicznie podobny do Mk I. Jednak MK II miał większe nadwozie, nowocześniejszą deskę rozdzielczą i mniejszą kierownicę.

Kupujesz Forda Capri?

„Project Carla” był odniesieniem do Capri MK III, który był produkowany w latach 1978-1986. Samochód zawierał pewne zmiany w porównaniu z MK II. Koncepcja zmienionego MK II została zaprezentowana na targach motoryzacyjnych w Genewie w 1976 roku. Przód MK III zawierał cztery reflektory i czarną osłonę chłodnicy. Ponadto Capri MK III poprawił swoją aerodynamikę, co wpłynęło na poprawę osiągów samochodu.

Ford Capri

E & R Classics, Twój specjalista od Ford Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek

Jakie są zalety zakupu samochodu Ford Capri w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i postępowanie wewnętrzne dla Twojego Forda Capri
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Kompletna renowacja samochodu Ford Capri
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego