30 maja (Boże Ciało) SHOWROOM OTWARTY - niedziela 2 czerwca SAMOCHODY I KAWA oraz SHOWROOM DODATKOWE OTWARTE (10:00-14:00)
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Ford Mustang 1968

W połowie roku modelowego 1968 można było zamówić dragster na ulicę z opcjonalnym 428cu w (7.0 L) Cobra Jet, który został oficjalnie oceniony na 335hp. Wszystkie te Mustangi zostały wydane na ich numery VIN.
Modele 1967 i 1968 zaprzestały produkcji "Pony Interior" na rzecz nowego luksusowego pakietu wyposażenia wnętrza, który zawierał specjalne opcje kolorystyczne, szczotkowaną stal nierdzewną (1967) lub tapicerkę woodgrain (1968), przyciski siedziska, odchylaną kierownicę i specjalną obudowę wewnętrzną . Modele 1968, które zostały wyprodukowane podczas 1968, były również pierwszym rokiem, w którym zastosowano paski punktowe 3 i paski naramienne w przeciwieństwie do standardowych pasów biodrowych.

Ford Mustang Klasyczne samochody na sprzedaż

Opcja klimatyzacji została w pełni zintegrowana z deską rozdzielczą, głośniki i zestaw stereo zostały ulepszone, a unikalne konsole centrów i napowietrznych były opcjami. Model fastback oferował opcję tylnego składanego siedzenia, a kabriolet był dostępny ze składanymi szybami. Zniknęło także Rally-Pac, ponieważ nowy zestaw wskaźników miał rezerwę na opcjonalny obrotomierz i zegar. Jego rozmiar i kształt uniemożliwiały również instalację akcesoriów na kolumnie kierowniczej. Grupa udogodnień z czterema lampkami ostrzegawczymi dla niskiego poziomu paliwa, przypomnieniem o zapięciu pasów, zaciągniętym hamulcem postojowym i uchyleniem drzwi dodano do tablicy rozdzielczej lub, jeś li zamówiono opcjonalnĘ ... konsolę i klimatyzację, ś wiatła były zamontowane na konsoli .

Zmiany w modelu 1968 zwiększyły bezpieczeństwo dzięki dwuramiennej, energooszczędnej kierownicy oraz nowo wprowadzonym pasom na ramię. Inne zmiany obejmowały markery przedniej i tylnej strony, napis "FORD" usunięty z maski, lusterko wsteczne przeniesione z ramy na przednią szybę, teraz dostępne było 302 cu w silniku V8 i dodano grafikę C-Stripe.

Kupujesz Ford Mustang 1968?

California Special Mustang, czyli GT / CS, był wizualnie oparty na modelu Shelby i był sprzedawany tylko w zachodnich stanach. "High Country Special", został sprzedany w Denver, Colorado. Podczas gdy GT / CS był dostępny tylko jako coupe, model "High Country Special" był dostępny w konfiguracjach fastback i convertible w 1966 i 1967 i tylko jako coupe w 1968.

Fastback Mustanga zyskał status popularnej kultury, gdy był używany w thrillerze kryminalnym Bullitt. Por. Frank Bullitt, wcielił się w postać Steve'a McQueena, zmusił zmodyfikowanego Highland Green 1968 Mustang GT fastback z 390 cu w silniku 4V, ścigając dwóch hitmanów w czarnym 1968 Dodge Chargerze w pościgu za filmem po ulicach San Francisco.

Ford Mustang 1968

E & R Classics, Twój specjalista od Ford Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek

Jakie są zalety zakupu samochodu Ford Mustang 1968 w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i wewnętrzne postępowanie w samochodzie Ford Mustang 1968
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Kompletna renowacja samochodu Ford Mustang 1968
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego