Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest otwarty tylko po wcześniejszym umówieniu
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Jaguar XK140

Jaguar XK140 to samochód sportowy produkowany przez firmę Jaguar w latach 1954-1957. Był następcą XK120. Ulepszenia obejmowały więcej miejsca we wnętrzu, ulepszone hamulce, zwiększony skok zawieszenia i teleskopowe amortyzatory. XK140 został wprowadzony pod koniec 1954 roku i sprzedawany jako model 1955. Zmiany zewnętrzne obejmowały bardziej znaczące przednie i tylne zderzaki z nadprożami oraz migające kierunkowskazy nad przednim zderzakiem. Kratka zachowała ten sam rozmiar, ale stała się jednoczęściowym odlewem z mniejszą liczbą i szerszymi pionowymi prętami. Odznaka Jaguara została wkomponowana w obwódkę kratki. Chromowana listwa ozdobna biegła przez środek maski i pokrywy bagażnika. Emblemat na pokrywie bagażnika zawierał napis „Zwycięzca Le Mans 1951–3”. Wnętrze stało się wygodniejsze dla wyższych kierowców, przesuwając silnik, zaporę ogniową i bieg do przodu, aby zwiększyć przestrzeń na nogi o 3 cale. Dwa 6-woltowe akumulatory, po jednym w każdym przednim skrzydle, zostały zamontowane w FHC, ale Drop Heads i Open Two Seater miały jeden akumulator 12 V, zainstalowany w przednim skrzydle po stronie pasażera. XK140 był napędzany silnikiem Jaguar XK z modyfikacjami SE z XK120, które podniosły określoną moc o 10 KM do 190 KM brutto przy 5500 obr / min. Głowica cylindra typu C, przeniesiona z katalogu XK120 i wytwarzająca 210 KM brutto przy 5750 obr./min, była opcjonalna. W 1956 roku XK140 był pierwszym sportowym samochodem Jaguara oferowanym z automatyczną skrzynią biegów. Podobnie jak w XK120, druciane koła i podwójne wydechy były opcjonalne. Większość XK140 importowanych do Stanów Zjednoczonych miała koła z drutu. Samochody ze standardowymi kołami tarczowymi miały osłony błotników nad otworem tylnego koła.

Jaguar Classic Cars na sprzedaż

Roadster (Open Two Seater w Ameryce) miał lekki płócienny dach, który składał się poza zasięgiem wzroku za siedzeniami. Wnętrze, łącznie z deską rozdzielczą, zostało wykończone skórą. Podobnie jak XK120 Roadster, wersja XK140 miała zdejmowane brezentowe i plastikowe zasłony boczne na drzwiach typu barchetta ze stopu lekkiego. W porównaniu z XK120, górne części drzwi i panel przedni zostały obcięte o 2 cale, aby umożliwić bardziej nowoczesne ustawienie kierownicy. Kąt frontu drzwi został zmieniony z 45 na 90 stopni. Drophead Coupé posiadał obszerniejszy plandekowy dach, opuszczany na nadwozie za siedzeniami, stałą przednią szybę zintegrowaną z nadwoziem, podnoszone szyby boczne i małe tylne siedzenie. Miał również deskę rozdzielczą pokrytą fornirem orzechowym i nakładki na drzwi. Fixed Head Coupé posiadało wspólne wykończenie wnętrza DHC i tylne siedzenie. Prototyp Fixed Head Coupe zachował profil dachu XK120 Fixed Head, z przednimi skrzydłami i drzwiami takimi samymi jak Drophead. W trakcie produkcji dach został wydłużony, a ekran został umieszczony bardziej do przodu, krótsze przednie skrzydła i dłuższe drzwi, co zaowocowało większą przestrzenią wewnętrzną i miejscem na nogi.

Kupujesz Jaguar XK140?

Realistycznie, podstawowy XK-140 SE mógłby osiągnąć prędkość maksymalną od 120 do 125 mil na godzinę. Test XK-140 MC firmy Road & Track w czerwcu 1955 r. Wykazał najlepszą dwukierunkową średnią prędkość 2 mph. Najlepszy przebieg w jedną stronę to 120.3 mph. Test tego samego modelu Sports Cars Illustrated w sierpniu 1 r. Wykazał najszybszą średnią dwukierunkową 121.1 mph. Ich najlepszy przebieg w jedną stronę to 1957 km / h. Czasy przyspieszenia od 2 do 121 mil na godzinę wynosiły odpowiednio 1 sekundy, 124 sekundy i 0 sekundy. Tylko test R&T próbował od 60 do 8.4 mil na godzinę, co zajęło 9.1 sekundy.

Jaguar XK140

E & R Classics, Twój specjalista od Jaguar Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek

Jakie są zalety zakupu samochodu Jaguar XK140 w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- przegląd techniczny, spawanie i wewnętrzne procedury dotyczące samochodu Jaguar XK140
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Pełna renowacja samochodu Jaguar XK140
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego