Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest otwarty tylko po wcześniejszym umówieniu
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Jaguar XJ6

Jaguar XJ6 pojawił się w ciągu kilku generacji serii Jaguar XJ. Pierwsza generacja trwała od 1968 do 1992. XJ6 posiadał sześciocylindrowy rzędowy. Samochód miał podobne wskaźniki deski rozdzielczej w porównaniu do poprzednich Jaguarów. Samochód został wprowadzony na rynek we wrześniu 1968 roku. Podczas reklam telewizyjnych samochód był opisywany jako „najlepszy Jaguar wszechczasów”. XJ6 doświadczył dużego popytu, co doprowadziło do tego, że Jaguar z trudem nadążał za produkcją. Z tego powodu Jaguar XJ6 na początku miał problemy z jakością samochodu.

Jaguar Classic Cars na sprzedaż

W październiku Jaguar zaprezentował drugą generację XJ6. Nowy XJ6 wyglądał o wiele nowocześniej w porównaniu do XJ6 z pierwszej generacji. Samochód posiadał bardziej kanciastą konstrukcję i prostokątne reflektory. XJ6 był również dostępny w bardziej luksusowej wersji, a mianowicie w wersji Daimler lub „Vanden Plas”. Wersja Daimlera zawierała takie elementy jak chromowane detale i więcej skóry we wnętrzu. Mechanika samochodu nie różniła się od oryginalnej wersji.

Kupujesz Jaguara XJ6?

Jaguar poddał XJ6 liftingowi. Nadwozie samochodu stało się bardziej okrągłe, a samochód otrzymał na przykład podwójne reflektory i zmodyfikowany silnik AJ16. Dzięki tej wersji jakość produkcji Jaguara wzrosła. W trzeciej generacji, od 2003 do 2009 roku, XJ6 ponownie się pojawił. Jednak samochód posiadał teraz silnik V6. Podwozie samochodu było w większości wykonane z aluminium.

Jaguar XJ6

E & R Classics, Twój specjalista od Jaguar Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek

Jakie są zalety zakupu samochodu Jaguar XJ6 w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, prace spawalnicze i wewnętrzne dla Twojego samochodu Jaguar XJ6
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Kompletna renowacja samochodu Jaguar XJ6
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego