Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest zamknięty
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Alfa Romeo Spider

Pierwsza generacja Alfa Romeo Spider była produkowana w latach 1966-1993. W 1966 roku zaprezentowano pierwszego Spider. Zorganizowano konkurs wpisowy w celu znalezienia nazwy dla samochodu. Otrzymano tysiące kart do głosowania. W końcu do zwycięskiego głosowania przeszedł mężczyzna z Włoch, który nosił imię „Duetto”. Jednak ze względu na problemy ze znakami towarowymi Alfa Romeo nie była w stanie nazwać samochodu „Duetto”. Dlatego samochód otrzymał nazwę 1600 Spider. Samochód został zaprojektowany przez Pininfarinę. Podwozie 1600 Spider zostało oparte na podwoziu Giulii 105. Dwumiejscowy silnik posiadał czterocylindrowy silnik o pojemności 1600 cmXNUMX.

Alfa Romeo Classic Cars na sprzedaż

W styczniu 1968 r. Zaprezentowano model 1750 Spider Veloce jako następcę Spider 1600. Jego prędkość maksymalna wynosi 190 km / h (118 mph). Po chwili pojawił się Spider 1300 Junior. Maksymalna prędkość tego samochodu to 170 km / h (106 mph). Spider 1300 Junior funkcjonował jako tańszy Spider. Samochód różnił się pojemnością i mocą silnika oraz brakowało mu niektórych cech, które obejmowały droższe samochody. Na przykład trójramienna kierownica z drewna została zastąpiona dwuramienną z plastikową obręczą. W 1970 roku dokonano znaczących zmian w nadwoziu samochodu. Zmodyfikowano ogon samochodu, co doprowadziło do zwiększenia przestrzeni bagażowej. Wprowadzono więcej drobnych zmian, takich jak grill, który był nieco inny niż jego poprzednik i nowe klamki drzwi. Spider Veloce otrzymał nową jednostkę napędową, która zmieniła nazwę 1750 Spider w 2000 Spider Veloce.

Kupujesz Alfę Romeo Spider?

W 1983 roku Spider wprowadził kilka zmian, które obejmowały na przykład czarne gumowe zderzaki przednie i tylne oraz przedni zderzak z osłoną chłodnicy. Trzy lata później wprowadzono Quadrifoglio Verde (Green Fourleaf Clover). QV był oferowany w trzech kolorach: czerwonym, srebrnym i czarnym. Trochę poprawiono wnętrze auta. Samochód otrzymał m.in. nową konsolę środkową i dolne deski rozdzielcze. Niewielkie zmiany nastąpiły na przestrzeni lat. W 1990 roku wypuszczono ostatnią serię Spider z kilkoma funkcjami, takimi jak elektryczny wentylator chłodzący i tylne tylne światła o pełnej szerokości.

Alfa Romeo Spider

E & R Classics, Twój specjalista od Alfa Romeo Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek

Jakie są zalety zakupu samochodu Alfa Romeo Spider w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i wewnętrzne postępowanie dla Twojego samochodu Alfa Romeo Spider
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Kompletna renowacja samochodu Alfa Romeo Spider
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego