Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest zamknięty
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Alfa Romeo Giulietta

Alfa Romeo Giulietta jest produkowana od 1954 roku. Pierwsza Giulietta została zaprezentowana na Salonie Samochodowym w Turynie w 1954 roku. Samochód był coupé Sprint 2 + 2 zaprojektowanym przez Franco Scaglione. Na Salonie Samochodowym w Turynie w 1955 roku zaprezentowano 4-drzwiową limuzynę Berlina. Wkrótce potem zaprezentowano Giulietta Spider. W 1957 roku zaprezentowano Giulietta TI. Samochód był mocniejszy niż Berlina i miał nieco inny wygląd zewnętrzny.

Alfa Romeo Classic Cars na sprzedaż

W 1959 roku Giulietta Berlina została zmieniona. Samochód został zaprezentowany na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie w 1959 roku. Samochód przeszedł kilka zmian mechanicznych i zewnętrznych. Na przykład pompa paliwa została przesunięta do niższego położenia. Wygląd zewnętrzny samochodu otrzymał na przykład poprawiony przód i nowe kratki z chromowanymi ramkami. Na przykład tył samochodu otrzymał większe tylne światła. Wnętrze samochodu było lepiej zorganizowane i zawierało nowy materiał tekstylny. W 1961 roku Giulietta Normale i TI otrzymały poprawione silniki i nowe układy wydechowe. Samochód był teraz prawie w stanie osiągnąć prędkość 160 km / h (99 mil / h). Wygląd zewnętrzny i wnętrze samochodu również uległy niewielkim zmianom. Wnętrze TI miało oddzielne siedzenia zamiast kanap. Boczne kratki na zewnątrz zostały teraz połączone razem ze środkową osłoną.

Kupujesz Alfa Romeo Giulietta?

Alfa Romeo Giulietta typ 116 była małym samochodem typu executive sedan. Samochód był produkowany od 1977 do 1985 roku. Konstrukcja samochodu została oparta na podwoziu Alfy Romeo Alfetta. W 1977 roku dostępne były dwa modele, a mianowicie Giulietta 1.3 i Giulietta 1.6. W ciągu kilku lat zaprezentowano Giuliettę 1.8 i Giuliettę Super. W 1981 roku Giulietta otrzymała kilka drobnych zmian we wnętrzu i na zewnątrz. Samochód otrzymał plastikowe zabezpieczenie wokół dolnej części nadwozia. We wnętrzu samochód otrzymał nową kierownicę i nowe siedzenia. Odnowiono również deskę rozdzielczą i środkowy podłokietnik. Giulietta Turbodelta została zaprezentowana na targach motoryzacyjnych w Paryżu w 1982 roku. Turbodelta była specjalną wersją, która zawierała potężny silnik o pojemności 1,962 cm1983. Rok później, w XNUMX roku, Giulietta została zaprezentowana z niewielkimi zmianami w kilku częściach samochodu, takich jak deska rozdzielcza, przyrządy i zderzaki.

Alfa Romeo Giulietta

E & R Classics, Twój specjalista od Alfa Romeo Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek

Jakie są zalety zakupu samochodu Alfa Romeo Giulietta w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i postępowanie wewnętrzne dla Twojego samochodu Alfa Romeo Giulietta
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Kompletna renowacja samochodu Alfa Romeo Giulietta
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego