Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest otwarty tylko po wcześniejszym umówieniu
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Triumph TR2

Triumph TR2 to samochód sportowy, który został wyprodukowany przez firmę Standard Motor Company w Wielkiej Brytanii między 1953 i 1955. Samochód wykorzystał podwójną wersję gaźnika SU z 121 cid 4-cylindrowy silnik Standard Vanguard dostrojony, aby zwiększyć moc do 90 bhp. Ciało zostało zamontowane na solidnym, oddzielnym podwoziu z niezależnym zawieszeniem z zawieszeniem cewki z przodu i osią resoru piórowego z tyłu. Mogą być dostarczone koła drutowe lub tarczowe. Standardową skrzynią biegów była jednostka manualna z prędkością 4, ale nadbieg był dostępny jako opcja na górnym biegu. Hamulce bębnowe Lockheed montowane były dookoła.

Triumph Classic Cars na sprzedaż

Triumph TR2 został zaprojektowany, aby rzucić wyzwanie MG na rynku eksportowym samochodów sportowych do Ameryki Północnej. Został również zbudowany, ponieważ Sir John Black, szef Standard Motor Company, złożył ofertę na Morgan Motor Company i nie powiodło się. Musiałby więc zbudować własny samochód sportowy, który mógłby konkurować z MG. Triumph zrobił już Triumpha Roadstera, ale był przestarzały i nie zasilany. Sir John Black chciał niedrogiego samochodu sportowego, więc zainicjował stworzenie prototypu. Podwozie było skróconą wersją standardowej ósemki; silnikiem był Standard Vanguard 2-litr; a wokół tego stworzono dwumiejscowy korpus. Został nazwany 20TS, ujawniony na 1952 London Motor Show.

Kupujesz Triumph TR2?

Rok później ujawniono TR2. Lepiej wygląda; proste podwozie typu drabinkowego; dłuższe ciało; i większy bagażnik. Kochali go amerykańscy kupcy i stali się najlepiej zarabiającym na Triumph.

Triumph TR2

E & R Classics, Twój specjalista od Triumph Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek


Jakie są zalety kupowania samochodu Triumph TR2 w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i wewnętrzne postępowanie w samochodzie Triumph TR2
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Pełna renowacja samochodu Triumph TR2
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego