Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest otwarty tylko po wcześniejszym umówieniu
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Triumph TR4

Triumph TR4 (1961) to samochód sportowy zbudowany w Wielkiej Brytanii przez firmę Standard Triumph Motor Company. Samochód (kod zwany "Zest" w trakcie opracowywania) bazował na podwoziu i układzie przeniesienia napędu poprzednich samochodów sportowych TR, ale z nowoczesnym nadwoziem w stylu Michelotti. Samochody 40.253 zostały zbudowane w trakcie produkcji. TR4 okazał się bardzo udany i kontynuował surowy, "włochaty" obraz, jaki posiadali poprzedni TR.

Nowy styl nadwozia Triumph TR4 wyeliminował klasyczną konstrukcję drzwi z wycięciem poprzednich modeli TRs, aby umożliwić odwijanie (zwijanie) okien (zamiast mniej wygodnych zasłon bocznych), a kątowy tył umożliwił bagażnik (bagażnik) ) o znacznej pojemności dla samochodu sportowego.

Triumph Classic Cars na sprzedaż

Zaawansowane funkcje obejmowały pierwsze zastosowanie regulowanej wentylacji powięzi w samochodzie produkcyjnym oraz opcję wyjątkowego twardego wierzchu składającego się ze sztywnego tylnego okna ze zintegrowanym pałąkiem i odłączanym, stalowym panelem środkowym. Był to pierwszy taki system dachowy w samochodzie produkcyjnym, poprzedzony 5-iem Porsche 911 / 912 Targa, który od tego czasu stał się ogólną nazwą tego stylu.

W modelu TR4 sztywny panel dachowy można było wymienić za pomocą łatwo składanej i składanej wkładki winylowej oraz ramy nośnej o nazwie Surrey Top. Cały montaż na twardym blacie często jest omyłkowo nazywany "Surrey Top". W oryginalnych katalogach części fabrycznych sztywny zestaw górny i tylny jest wymieniony jako zestaw "Hard Top". Wkładka winylowa i rama są oferowane oddzielnie jako "Surrey Top".

Kupujesz Triumph TR4?

Takie funkcje, jak zanikajce okna, uznano za konieczny krok naprzód, by sprostać konkurencji i osiągnąć dobrą sprzedaż na ważnym rynku amerykańskim, gdzie ostatecznie sprzedano większość TR4-ów. Jednak dealerzy mieli obawy, że kupujący mogą nie docenić w pełni nowych udogodnień, więc specjalna krótka seria TR3A została wyprodukowana w 1961 i 1962.

Triumph TR4

E & R Classics, Twój specjalista od Triumph Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek


Jakie są zalety kupowania samochodu Triumph TR4 w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i wewnętrzne postępowanie w samochodzie Triumph TR4
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Pełna renowacja samochodu Triumph TR4
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego