Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest otwarty tylko po wcześniejszym umówieniu
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Triumph Spitfire

Triumph Spitfire to mały brytyjski dwumiejscowy samochód sportowy, zaprezentowany na londyńskim Salonie Samochodowym w 1962 r. Samochód został oparty na projekcie wyprodukowanym dla Standard-Triumph w 1957 r. Przez włoskiego projektanta Giovanniego Michelottiego. Spitfire opierał się głównie na podwoziu, silniku i podwoziu sedana Triumph Herald, ale był krótszy i pozbawiony stempli Herald. Samochód został wyprodukowany w fabryce Standard-Triumph w Canley, Coventry.

Triumph Classic Cars na sprzedaż

Spitfire został pierwotnie zaprojektowany przez Standard-Triumph do konkurowania na rynku małych samochodów sportowych, który rozpoczął się od wprowadzenia Sprite Austin-Healey. Sprite wykorzystał podstawowy napęd Austin A30 / A35 w lekkim nadwoziu, aby stworzyć budżetowy samochód sportowy. Pomysł polegał na wykorzystaniu mechaniki Herolda Triumpha do wsparcia nowego projektu.

Kupujesz Triumph Spitfire?

Nowy projekt zlecono włoskiemu projektantowi Michelotti, który przedstawił tradycyjny projekt. Jednak we wczesnych latach sześćdziesiątych Standard Triumph miał problemy finansowe i nie był w stanie wprowadzić nowego modelu do produkcji. Dopiero po przejęciu firmy przez organizację Leyland dostępne były fundusze i samochód został wypuszczony. Nazwa Spitfire pochodzi od myśliwca z drugiej wojny światowej o tej samej nazwie.

Triumph Spitfire

E & R Classics, Twój specjalista od Triumph Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek

Jakie są zalety zakupu samochodu Triumph Spitfire w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i procedury wewnętrzne dla Twojego samochodu Triumph Spitfire
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Kompletna renowacja samochodu Triumph Spitfire
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego