Lipiec i sierpień OTWARTE jak zwykle
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

MG TD

Klasyczny MG TD

MG TD (1950) połączył zespół napędowy TC, zmodyfikowaną, hipoidalną oś tylną, podwozie typu MG Y, znane nadwozie typu T i niezależne zawieszenie na sprężynach śrubowych z sedana typu MG Y.
Dla kierowcy „ochrona na każdą pogodę” była bardzo dobra jak na ówczesne standardy. W nocy oświetlenie instrumentów było skuteczne, ale nie oślepiające dzięki efektowi jasnozielonego światła. Wciąż nie było wskaźnika paliwa, ale pojemność zbiornika o pojemności 11 galonów dawała zasięg między przystankami na paliwo około 300 mil, a „ostrzeżenie” migało na desce rozdzielczej, gdy poziom paliwa osiągnął około 2 ½ galonów brytyjskich.

W 1950 roku wprowadzono TD MkII, produkowany obok standardowego samochodu, z lepiej zestrojonym silnikiem o stopniu sprężania 8.0:1. Wyższy stopień sprężania był oferowany z myślą o rynku eksportowym i nie byłby odpowiedni dla Wielkiej Brytanii, gdzie paliwo było ograniczone z powodu wojny.
Wyprodukowano prawie 30,000 1,700 niszczycieli czołgów, w tym około 1953 modeli Mk II, gdy seria zakończyła się w 12 roku. Największym zarzutem, jaki amerykańscy właściciele mieli do MG T, był brytyjski 0-woltowy system, który po włączeniu światła był trudny do serwisowania . lub inne urządzenie elektryczne zostało zepsute. Narzekali też na brak licznika wody i paliwa. Ale generalnie Amerykanie byli pozytywnie nastawieni do MG TD. Niszczyciel czołgów osiągnął prędkość od 60 do 22.7 mil na godzinę w XNUMX sekundy według Popular Mechanics.

Według magazynu The Motor, TD osiągnął prędkość maksymalną 77 mil/h w 1952 roku i mógł przyspieszyć od 0 do 60 mil/h (97 km/h) w 18.2 sekundy. Określono zużycie paliwa na poziomie 26.7 mil na galon.
W 1998 roku prawa, własność intelektualna i znaki towarowe związane z produkcją MG TD zostały przejęte przez malezyjskie Sdn Bhd firmy TD Auto w celu odtworzenia serii TD jako TD2000.

Kup klasyk MG TD w E&R Classics

Znalezienie odpowiedniego MG jest priorytetem numer jeden. Poszukiwanie wymarzonego samochodu często zaczyna się online. ERClassics zrobił wszystko, co w jego mocy, aby dać ci wyobrażenie o samochodach, więc każdy samochód na naszej własnej stronie jest dostarczany z fotoreportażem, zdjęciami 360 stopni, filmem i informacjami na temat samochodu. Czy wolisz oglądać samochód fizycznie? Następnie możesz odwiedzić nasz salon w Waalwijk w Holandii. Sprawdź na naszej stronie godziny otwarcia.

Kup klasyczny MG TD

Wysokiej jakości klasyczne samochody MG TD w E&R Classics

Wszystkie oferowane przez nas klasyczne samochody, w tym MG TD, są porównywane z listą 125 punktów. Oceny tej dokonuje jeden z naszych własnych techników. Dostarczenie klasycznych samochodów w idealnym stanie ma dla ERClassics ogromne znaczenie. Oferowane przez nas samochody klasyczne są więc wysokiej jakości. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat konserwacji klasycznego samochodu lub zastanawiasz się, czym zajmują się mechanicy w warsztatach samochodów klasycznych, kliknij tutaj.

Wymień lub sprzedaj swój klasyczny samochód MG TD

W ER Classics możesz oczywiście kupić MG TD, ale oferujemy również opcję sprzedaży obecnego klasycznego samochodu lub jego wymiany. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat sprzedaży lub handlu swoim klasycznym samochodem, skontaktuj się z jednym z naszych eksperci od klasycznych samochodów. Oczywiście możesz również odwiedzić nasz showroom, aby omówić możliwości.

Sprzedać lub handlować MG TD?

Konserwacja klasycznego samochodu

Oczywiście każdy samochód wymaga konserwacji, a czasem zdarza się, że trzeba coś naprawić. Nie inaczej jest w przypadku klasycznego samochodu. Ponieważ lubisz utrzymywać swój klasyczny samochód w doskonałym stanie, dobry garaż jest ważny. Każdy warsztat może zapewnić Ci konserwację, ale czasami potrzebujesz tylko tej dodatkowej specjalizacji, wtedy możesz zabrać swój klasyczny samochód do klasycznego warsztatu samochodowego, gdzie koncentruje się na 1 marce lub typie klasycznego samochodu. Mechanicy często pracują z tymi samymi klasycznymi samochodami i tym samym specjalizują się w konserwacji lub naprawach tych konkretnych klasycznych samochodów.

 

 

ER Classics ma dla Ciebie odpowiedni klasyczny MG TD!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasze zapasy

Jakie są zalety zakupu klasycznego MG TD od ER Classics?

- Duży wybór klasyków MG na sprzedaż
- Wszystkie samochody klasyczne zostały dokładnie sprawdzone przez nasz własny warsztat
- Własny warsztat z 20 mechanikami
- Rejestracja i inspekcje
-Transport na cały świat do drzwi
- Wysoka jakość i serwis
- Opcje wymiany
- Klienci oceniają nas na 8.9

Numer 1 w Europie dealera klasycznych samochodów online

Jeśli szukasz pięknego nowego MG TD, pomoże Ci jeden z naszych ekspertów od klasycznych samochodów. ERclassics specjalizuje się w kupnie i sprzedaży klasycznych samochodów od 2008 roku i może słusznie nazywać się internetowym dealerem klasycznych samochodów numer 1 w Europie.