Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Nasz salon jest otwarty


1967 Mercedes Benz 230SL

W ostatnim roku produkcji Mercedesa 230SL, Mercedes 1967SL z 230 roku, z hali produkcyjnej w Niemczech zjechało tylko 185 sztuk. Model 230 SL, wraz z późniejszymi wariantami, 250 SL i 280 SL, stanowił trzecią generację modeli Super Leicht, która rozpoczęła się wraz z Mercedesem 3SL we wczesnych latach pięćdziesiątych. Chociaż pierwotnie miał służyć jako samochód turystyczny, Mercedes 300SL odniósł skromny sukces w rajdzie Liege-Sofia-Liege, udowadniając, że ma sportowe możliwości swoich odpowiedników. Dzięki wysokim osiągom tych pojazdów i kultowej stylistyce, którą wciąż można zobaczyć w wielu współczesnych pojazdach Grand Touring, Mercedes Benz 50SL stał się natychmiastowym klasykiem w Europie. Jeśli chcesz kupić Mercedesa 230SL, pożądane są przykłady zarówno ze zdejmowanym twardym, jak i miękkim dachem, ponieważ w ten sposób sprzedano wiele SL. Była też trzecia odmiana, „California Coupe”, która była dostarczana ze zdejmowanym twardym dachem, ale nie z miękkim dachem. Zamiast tego modele te oferowały opuszczaną kanapę zainstalowaną w miejsce miękkiego dachu. California Coupe to najbardziej pożądane modele Mercedesa serii 230SL.

Chcesz kupić klasyczny Mercedes?

Zakup Mercedes Benz 230SL 1967 może być bardzo ekscytującym, ale wymagającym czasem, szczególnie dlatego, że wyprodukowano tylko jednostki 185 i wiele z nich nie przetrwało. Podczas gdy około 19831 zostały zbudowane w ciągu życia 230SL, znalezienie jednego z tych pożądanych modeli 1967 może okazać się wyzwaniem.

Mercedes Benz Classic Samochody na sprzedaż