Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Nasz salon otwarty | Zamknięte w Dniu Wniebowstąpienia 13 maja


1968 Mercedes Benz 280SL

Wprowadzony w 1967 i kontynuacja produkcji przez 1971, 2.8l Mercedes Benz 280SL 1968 był ostateczną wersją W113. Silnik był kolejnym etapem ewolucji dla M130 i większym otworkiem zwiększonym przemieszczeniem do 2779cc, dając w ten sposób samochód 180hp i zwiększony moment obrotowy. Zawiera również nowe, bardziej płaskie osłony kół, a także mniej chromu na desce rozdzielczej i panelach drzwiowych, zgodnie z nowymi standardami bezpieczeństwa 1968. W przeciwnym razie 1968 280 SL był w zasadzie tym samym samochodem, co jego poprzednik. Co ciekawe, większość modeli Mercedes Benz 280SL zbudowanych na rynek amerykański zostało wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów. Manualna skrzynia biegów Samochody 1968 Mercedes Benz SL są dość rzadkie w Stanach Zjednoczonych i dlatego są poszukiwane przez amerykańskie klasyczne kolekcje samochodów. Dzisiaj Pagoda W113 jest uważana za wysoce pożądany samochód kolekcjonerski, a obecne wartości sugerują, że Mercedes 280 SL jest najbardziej pożądanym modelem 3.

Chcesz kupić klasyczny Mercedes?

Roadster 1968 Mercedes 280SL jest popularny wśród klasycznych kolekcjonerów samochodów, którzy preferują posiadanie ostatniego samochodu z tej serii, który jest ogólnie tym, który ma wszystkie zalety technologiczne i moc tej linii. Z pewnością jest tak w przypadku 280 SL. 250 SL, który jest dość rzadki, jest również popularny wśród kolekcjonerów, którzy preferują nieco sztywne zawieszenie i bardziej sportowy styl wczesnych klasycznych samochodów. Ten samochód Mercedes jest również bardziej rozebrany na wnętrze i nie ma wielu pluszowych ulepszeń w późniejszych modelach. Następnie jest Mercedes Benz 230SL, który jest powszechnie dostępny i wymaga niższej ceny ze względu na percepcję niższej wydajności od mniejszego silnika. Wszystkie modele 3 są podatne na rdzę, szczególnie w podłogach, bagażniku i pod drzwiami, jednak części, w tym panele do naprawy silnika, przekładni, wnętrza i rdzy, są łatwo dostępne dla osób pragnących podjąć się renowacji.

Mercedes Benz Classic Samochody na sprzedaż