Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Nasz salon otwarty | Zamknięte w Dniu Wniebowstąpienia 13 maja


1963 Mercedes Benz 230SL

Rozważasz Mercedesa 1963SL z 230 roku do swojej kolekcji klasycznych samochodów? ER Classics oferuje obszerne wskazówki w tej witrynie. Dowiedz się więcej o historii i zacznij szukać swojego kolejnego europejskiego klasycznego samochodu! Przyjrzyjmy się historii słynnej „Pagody”. Sprawiając sensację, Mercedes Benz 230SL został zaprezentowany na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Genewie w marcu 1963 roku. Znany wewnętrznie jako W113, dwumiejscowy roadster łączył niezrównane dostarczanie mocy z ujmującą elegancją, wyróżniającą się wyjątkowym komfortem, doskonałymi osiągami i światowym -klasa bezpieczeństwa. W rzeczywistości Mercedes Benz 2SL z 1963 roku był pierwszym sportowym samochodem z bezpiecznym nadwoziem składającym się ze sztywnej kabiny pasażerskiej oraz przedniej i tylnej strefy zgniotu.

Chcesz kupić klasyczny Mercedes?

Dlaczego Mercedes Benz 1963 SL z 230 roku nazywany jest „Pagodą”? Charakterystyczna forma zdejmowanego dachu coupe z jego skierowaną do wewnątrz krzywizną nie tylko poprawiała bezpieczeństwo, ale przypominała zakrzywione dachy świątyń Dalekiego Wschodu. Szybko stając się kultowym pojazdem dla fanów jazdy z otwartym dachem i godnym następcą uznanej wcześniej serii 300 SL i 190 SL, nie trzeba było długo czekać, aby nowy SL otrzymał przydomek „Pagoda”. Ze względu na swoje osiągi 230SL 1963 jest samochodem bardzo użytecznym i łatwo nadąża za samochodami współczesnymi. W rzeczywistości ten roadster Mercedes Benz z 1963 roku jest nadal powszechnie używany jako codzienny kierowca dla wielu europejskich entuzjastów klasycznych samochodów. Podobnie jak większość klasycznych samochodów, Mercedes 230SL może być wyjątkowo podatny na rdzę. Oczywiście będziesz chciał również sprawdzić mechanikę dowolnego Mercedesa 230SL przez osobę trzecią, aby upewnić się, że wiesz, co kupujesz.

Mercedes Benz Classic Samochody na sprzedaż