Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Nasz salon otwarty | Zamknięte w Dniu Wniebowstąpienia 13 maja


1962 Mercedes Benz 190SL

W 1953 roku Maximilian Edwin Hoffman, główny importer Mercedesa Benza do Stanów Zjednoczonych w latach pięćdziesiątych XX wieku, uznał wyścigowe sukcesy Mercedesa SL i nalegał, aby te sukcesy wykorzystać jako bilet wstępu na rynek amerykański. Nie pozostawił żadnego kamienia na głowie, aby przekonać członków zarządu w Stuttgarcie do wprowadzenia Mercedesa 1950SL do produkcji. Hoffman zbudował reputację europejskich samochodów w Stanach Zjednoczonych i zrobił to, wprowadzając nabywców do marek takich jak Alfa Romeo, Austin-Healey, Jaguar, Porsche i VW.

Chcesz kupić klasyczny Mercedes?

Mercedes Benz 1962SL z 190 roku był idealnym sportowym samochodem turystycznym dla tych, których nie było stać na 300SL, ale którzy nie mogli oprzeć się klasycznej stylistyce i wyjątkowemu kunsztowi marki Mercedes Benz. Wiele z tego pozostaje prawdą do dziś, ponieważ Mercedes SL z 1962 roku, obok 300SL Gullwing, nadal jest jednym z najbardziej pożądanych klasycznych samochodów wśród tej marki. ER Classics zaleca dokładne sprawdzenie każdego roadstera Mercedesa z 1962 roku, który Cię interesuje. Kupujący powinni zwrócić szczególną uwagę na obszary podatne na rdzę, karoserię i elementy chromowane oraz ogólną mechanikę, jeśli rozważasz projekt renowacji, ponieważ koszt renowacji w nich obszary mogą być wysokie. Możemy również pomóc potencjalnym nabywcom w znalezieniu w pełni odrestaurowanych samochodów Mercedes Benz 1962SL z 190 r., Jeśli chcesz, aby ich przykład był odrestaurowany. Wyprodukowano tylko 2246 1962 Mercedesów 190SL, z których około 772 trafiło do Stanów Zjednoczonych, a 1468 to modele spoza USA. Rzadkość odgrywa rolę w znalezieniu 190SL, ponieważ szacuje się, że tylko połowa 190SL wyprodukowanych w ciągu prawie dekady produkcji istnieje obecnie.

Mercedes Benz Classic Samochody na sprzedaż