Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Nasz salon jest otwarty


1961 Mercedes Benz 190SL

Być może jedną z najbardziej imponujących cech marki Mercedes Benz jest możliwość ciągłego wytwarzania luksusowych samochodów, które przemawiają do szerokiego grona nabywców. Począwszy od maja 1955, Mercedes był w stanie wyprodukować samochód sportowy, który był nie tylko w połowie ceną bardzo pożądanego modelu 300SL, ale był w stanie spodobać się klientom, którzy byli bardziej zainteresowani stylowym samochodem niż osiągami. Wraz z wprowadzeniem Mercedesa 190SL europejscy entuzjaści samochodów otrzymali możliwość posiadania natychmiastowego klasyka. 1961 Mercedes Benz 190SL, a także inne modele z 1955-1963, oferowane były w wersjach 3: roadster, coupe i Tourensports-wagen. Roadster był tradycyjnym kabrioletem, a coupé oferował więcej luksusu i opcjonalnie wymienny twardy top. Najniezwyklejsza z wersji, Tourensports-wagen została zaprojektowana, aby być bardziej poważnym samochodem sportowym, była lżejsza i była wyposażona w drzwi bez okien i siatkę na latanie.

Chcesz kupić klasyczny Mercedes?

Chociaż wyprodukowano około 25881 sztuk Mercedesa 190SL, szacuje się, że tylko połowa z nich pozostała do dziś. Niezależnie od tego, czy szukasz 1961 190SL dla swojego codziennego kierowcy, szukasz nieskazitelnego przykładu kolekcji klasycznych samochodów, czy po prostu chcesz rozpocząć renowację roadstera Mercedesa z 1961 r., Zespół ER Classics z przyjemnością pomoże ty.

Mercedes Benz Classic Samochody na sprzedaż