Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Nasz salon jest otwarty


1960 Mercedes Benz 190SL

Mercedes Benz 190SL z 1960 roku był wizją Maxa Hoffmana, importera samochodów Mercedes Benz w USA na początku lat 50-tych, który rozpoznał miejsce na rynku dla tańszego uzupełnienia prestiżowego 300SL. Strategia marketingowa Hoffmana polegała na wykorzystaniu zwycięstwa 300SL w meksykańskim wyścigu samochodowym Carrera Panamericana w 1952 roku i oczekiwaniu wyjątkowej sprzedaży takich sportowych konstrukcji. W tamtym czasie amerykański rynek samochodowy przynosił również duże zyski producentom europejskich samochodów sportowych. Mercedes 190SL został oficjalnie zaprezentowany na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Nowym Jorku w lutym 1954 roku, obok Mercedesa 300SL coupe, i otrzymał wiele pochwał i uznania ze strony prasy. Ponadczasowy design modeli W121 lub Mercedes 190SL jest prawdopodobnie jedną z głównych cech sprzedaży tej wyjątkowej linii.

Chcesz kupić klasyczny Mercedes?

Kiedy zdecydujesz, że 1960 Mercedes Benz 190SL to odpowiedni klasyczny samochód dla Ciebie, ER Classics z przyjemnością udzieli Ci kilku wskazówek, które usprawnią wyszukiwanie. Być może jedną z najlepszych wskazówek jest znalezienie przykładu 1960 SL, który ma oryginalny panel nadwozia i chromowane elementy. Mimo że Mercedes 190SL 1960 został zbudowany na linii montażowej, samochód nadal był w dużej mierze dopasowany do indywidualnych potrzeb. Jeśli chcesz odnowić 190SL, praca związana z odnawianiem samochodu, który nie ma oryginalnych paneli nadwozia lub chromu, może być ogromnym, często nieoczekiwanym wydatkiem. Mercedes Benz ułatwił identyfikację oryginalności wybranego 190SL, ponieważ na drzwiach, masce, a także innych częściach znajdował się numer nadwozia samochodu. Jeśli znajdziesz pasujące liczby w kilku obszarach, prawdopodobnie znalazłeś dość oryginalny przykład. Z drugiej strony ER Classics może również pomóc w znalezieniu w pełni odrestaurowanego Mercedesa Benz 1960SL 190 roku, jeśli nie masz ochoty pracować nad projektem renowacji.

Mercedes Benz Classic Samochody na sprzedaż