Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Nasz salon otwarty | Zamknięte w Dniu Wniebowstąpienia 13 maja


1958 Mercedes Benz 220SE Ponton

Zaprezentowany we wrześniu 1958 roku i wprowadzony do produkcji wkrótce potem, Mercedes Benz 1958SE Ponton z 220 roku ma ciekawą historię, która czyni te samochody pożądanymi wśród kolekcjonerów klasycznych samochodów. Te kabriolety i coupe są często nazywane samochodami „Ponton”, co ma związek z konstrukcją ramy pomocniczej przedniego zawieszenia. Kiedy pojawił się po raz pierwszy, dowcipny niemiecki dziennikarz porównał go do pontonu lub mostu rozciągającego się nad komorą silnika. Ponton 1958SE z 220 roku był bardziej odważny w stylizacji niż sedany. Kabriolety i coupe z tej serii były oferowane z wieloma opcjami do wyboru, w tym z dopasowanym bagażnikiem, dwukolorowym lakierem, przednią kanapą i białymi oponami, by wymienić tylko kilka. Co ciekawe, w latach 2-830 wyprodukowano tylko 1958 pontonów coupé, aw tym samym czasie tylko 1960 kabrioletów. W sumie istniały 1112 jednostki, z tej liczby nie jest jasne, ile istnieje obecnie. Jeśli myślisz o zakupie Mercedesa Benz 1942SE Ponton z 1958 roku, to dobrze trafiłeś.

Chcesz kupić klasyczny Mercedes?

Ze względu na rzadki charakter części i materiałów do 1958 roku Mercedes Benz 220SE Ponton, ważne jest, aby znaleźć jak najbardziej kompletny przykład. Jedną rzeczą, którą kupujący często przeoczają przy zakupie, są wycieraczki przedniej szyby; upewnij się, że działają. Te części są trudne do znalezienia i są dość skomplikowane. Upewnij się również, że chrom jest na samochodzie, ponieważ elementy chromowane do tych coupe i kabrioletów mogą być bardzo kosztowne. Oczywiście, tak jak w przypadku wszystkich klasycznych samochodów, warto upewnić się, że numery podwozia i silnika są takie same. W tych konkretnych samochodach numer podwozia jest również wybity na rozwidlonym wsporniku nad płytą, a płyta silnika jest również wybita na skrzyni korbowej powyżej płyty. Modele Mercedesa 220SE są również podatne na rdzę, dlatego należy dokładnie sprawdzić samochód.

Mercedes Benz Classic Samochody na sprzedaż