Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest otwarty tylko po wcześniejszym umówieniu

Bouwjaren1956 Jaguar XK140

1956 Jaguar XK140 był pierwszym samochodem sportowym marki Jaguar z automatyczną skrzynią biegów. Podobnie jak w przypadku wszystkich modeli XK140, był dostępny w stylach nadwozia 3. The Open Two Seater Roadster miał płócienny top, który mieścił się za siedzeniami. Drop Head Coupe miał zamontowany na stałe wyściełany top, który po opuszczeniu znajdował się nad nadwoziem samochodu. W przeciwieństwie do Open Two Seater miał stałą szybę przednią. Kupujący docenili również dostępność drucianych kół i podwójnych wydechów, które były dostępne w 1956 Jaguar.

Chcesz kupić klasycznego Jaguara?

Poprawiono także wnętrze 1956 Jaguar XK140. Pojedyncza bateria znajdowała się teraz dość głęboko wewnątrz skrzydła po stronie wlotu. Jaguar XK140 stał się jednym z najbardziej pożądanych samochodów sportowych na rynku, a wiele samochodów jest eksportowanych głównie do USA. Kilka wskazówek dla tego konkretnego modelu: sprawdź, czy nie ma rdzy, upewnij się, że jak najwięcej komponentów jest oryginalnych, poproś o dokumentację dotyczącą historii i bądź świadomy potencjalnych kosztów konserwacji i renowacji.

Jaguar Classic Cars na sprzedaż