27 kwietnia (Dzień Króla) SALON NIECZYNNY


Viktor Klemencic

Nazywam się Viktor Klemencic, jestem wszechstronnym mechanikiem w E&R Classics. Urodziłem się w Słowenii i tam też zaczęła się moja miłość do zabytkowych samochodów. Pracowałem tu z ojcem przez 19 lat przy klasycznych samochodach. Wiele się nauczyłem przez te 19 lat. Ponieważ moja mama jest Holenderką, dawno temu przeprowadziłam się do Holandii i zaczęłam pracować w ERclassics. Tutaj mogłem kontynuować swoją pasję i majstrować przy zabytkowych samochodach.

Moim pierwszym samochodem był biały Chevrolet Caprice z 1977 roku. Używam tego samochodu jako codzienny kierowca od około 6 lat.

Mój wymarzony klasyczny samochód to Cadillac Le Mans z 1950 roku
Mój wymarzony samochód to Cadillac Le Mans z 1950 roku. Myślę, że to piękny klasyk, który również prowadzi się jak klasyczny samochód. Nic nie może równać się z czystym uczuciem, jakie daje jazda klasycznym samochodem z lat 50-tych. Tego typu samochody wymagają Twojej uwagi podczas jazdy i to jest coś, co sprawia, że ​​moje serce bije szybciej.

Załóżmy, że musisz kogoś podwieźć. Kto by to był i dlaczego?
Gdybym mógł kogoś podwieźć, byłby to Salvador Dali. Bardzo lubię jego sztukę i jest też trochę szalony tak jak ja… Chodziłam na jego wystawę Dante's Inferno do pięknego zamku w Słowenii. To jest chwila, której nigdy nie zapomnę. Dlatego jego sztuka pozostaje dla mnie wyjątkowa.

Jakie jest twoje najlepsze wspomnienie związane z samochodem?
Kiedyś pracowałem nad Cadillakiem z lat 1960. z kolekcji Graceland. Klient nie był pewien, czy Elvis Presley prowadził samochód (miał sporo cadillaków), ale myśl, że uczynił pracę nad amerykańskim klasykiem bardzo wyjątkową.

Co sprawia, że ​​dzień pracy w E&R Classics sprawia ci tyle radości?
To, co sprawia, że ​​dzień pracy jest dla mnie najlepszy, to wzajemna atmosfera w zespole. Wszyscy współpracownicy dobrze się dogadują i wszyscy lubią swoją pracę. Kawa na stołówce też jest bardzo smaczna!

Bardzo lubię też pracować dla klientów, którzy kochają samochody zabytkowe. Ci entuzjaści samochodów lepiej niż ktokolwiek rozumieją, jak działają klasyczne samochody. Czasami część jest trudna do zdobycia, ale prawdziwy entuzjasta klasycznych samochodów zawsze poradzi sobie z tym ze zrozumieniem. Reakcja zadowolonego klienta na otrzymanie swojego pięknego klasyka w doskonałym stanie jest dla mnie bezcenna!