1 listopada (Dzień Wszystkich Świętych) OPEN - niedziela 7 listopada EXTRA OPEN od 12:00 do 16:00


Kai de Ruijter

Kai de Ruijter (rok urodzenia: 1991) mechanik

 

Miałem tylko 4 godziny, aby cieszyć się moim pierwszym samochodem. Jest to czerwona Alfa Romeo 75 z 1991 roku, którą otrzymałem 22. od ówczesnego szefa. Oczywiście byłem z niego bardzo zadowolony i dlatego jechałem zbyt szybko. Wpadłem na inny samochód i moja Alfa Romeo była totalną stratą. To było bardzo niefortunne! Obecnie posiadam 4 samochody: BMW e46 z 2002 roku, Volvo 1977 z 265 roku, które odnawiam razem z moją dziewczyną, Ford Fiësta 1400s z 1987 roku i wreszcie Seat Ibiza SXi z 1988 roku.

 

Dość już o moich samochodach. Przez 3 lata studiowałem jako pierwszy mechanik i specjalista techniczny w MBO Da Vinci College w Dordrechcie. Podczas studiów przez 6 lat pracowałem w firmie produkującej samochody klasyczne Steutel w Almkerk. Po szkole kontynuowałem pracę w tej firmie. Nigdy nie dbałem zbytnio o nowoczesne samochody, ponieważ technika ta wydaje mi się znacznie mniej interesująca. Jako mechanik uważam, że technologia klasycznego samochodu jest dużo przyjemniejsza i bardziej wymagająca. W E & R Classics pracujemy nad przywróceniem wraku pięknego, sprawnego do ruchu drogowego klasycznego samochodu. Właśnie na tym polega wyzwanie, od zera po piękny samochód.

Właściwie to mam dużo wymarzonych samochodów, ale trzymam go na razie w 2. Uważam, że Ford GT 40 od 1960 ze słynnymi kolorami Gulf jest naprawdę piękny, ale niestety jestem za duży i dlatego nie pasuje. Ferrari Testarossa ma moje drugie preferencje. Oczywiście na czerwono z czarnym wnętrzem!