Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Nasz salon jest otwarty


Ernest Praag

Ernest Praag (rok urodzenia: 1967) właściciel / reżyser

Żonaty z Maartje
Dzieci 2: Marjolein i Vincent

Moim pierwszym samochodem była żółta Honda Civic 1 typu z 1973 roku. Kosztowała wówczas 750 guldenów, czyli obecnie około 330 euro. Byłem bardzo zadowolony z tego samochodu i dużo nim jeździłem, ale po jakimś czasie zaczął konsumować olej. Nie tylko trochę oleju, ale mniej więcej tyle, ile użył benzyny. Miałem nawet puszki oleju w tylnej części bagażnika, aby w razie potrzeby dolać oleju. W 2018 roku znalazłem w Belgii w pełni odrestaurowany egzemplarz, kupiłem go i nadałem mu specjalne miejsce we własnej kolekcji.

Studiowałem ekonomię handlową w HEAO w Bredzie przez 4. Po szkole pracowałem w firmie wysyłkowej jako menedżer ds. Marketingu w 20. Po pierwszych latach 10 kupiłem udziały w firmie, co uczyniło mnie od dyrektora marketingu i dyrektora marketingu. W 2006 zdecydowałem się sprzedać swoje udziały i wykonać pracę z mojego największego hobby, jakim są klasyczne samochody.

Dlatego w 2008 roku założyłem E & R Classics, od którego zaczynaliśmy w małym budynku w Kaatsheuvel. Początkowo mieliśmy 3 segmenty: ślubny wynajem aut klasycznych, sprzedaż aut klasycznych oraz należący do nich warsztat. W 2010 roku przeprowadziliśmy się do Dongen, gdzie przeszliśmy z 1 do 6 budynków ze względu na rozwój na przestrzeni lat. Było dla nas zbyt zajęcie, aby zachować wszystkie segmenty, więc zdecydowaliśmy się przerwać wynajem ślubu i całkowicie skupić się na sprzedaży i warsztatach w 2011 roku. Na początku 2014 roku piękny budynek w Waalwijk stał się dostępny, kupiłem go i przenieśliśmy wszystko do tego budynku. W międzyczasie mamy 3 budynki w Waalwijk. W 2016 roku założyłem dwie inne firmy oprócz E & R Classics, którymi są Sun Classic Cars i firma renowacyjna za granicą. W tej chwili mamy na stanie 400 starych samochodów i pracujemy z 55 osobami.

Moim absolutnie wymarzonym samochodem jest Bentley Speed ​​Six z 1930 w kolorze brytyjskiej zieleni wyścigowej. Poza tym 1 to fantastyczny klasyczny samochód, w którym seryjnie montowana jest wersja Jaguar z serii 1961. Najbardziej mi się podoba w kolorze szarym z niebieskim wnętrzem.

Klasyczne samochody zawsze miały dla mnie szczególne znaczenie. Każdego dnia chodzę w towarzystwie i oglądam samochody, wciąż cieszę się pięknem, jakie oferują nam klasyczne samochody, techniką, z którą są połączone i oczywiście pięknym, niepowtarzalnym dźwiękiem, jaki produkują.


Strona internetowa: http://www.ernestpraag.com