27 kwietnia (Dzień Króla) SALON NIECZYNNY


Joepa Coxa

Nazywam się Joep Cox, fotograf w E&R Classics. Poszedłem na kurs fotografii w Sint Lucas. W wolnym czasie byłem już zajęty fotografowaniem zabytkowych samochodów i do tego mój zawód był oczywiście całkowicie fantastyczny.

Mój pierwszy samochód to czarna Mazda MX5 z 1992 roku. Dzięki temu samochodowi sam nauczyłem się majstrować przy (klasycznych) samochodach i uczyniłem je całkowicie odpornymi na tor. Kiedy jest ładna pogoda, często można mnie spotkać na torze Nürburgring, gdzie przejechałem już niezliczoną ilość okrążeń na Nordschleife.

Mój absolutnie wymarzony samochód to Ferrari F1989 Competizione z 40 roku. Uwielbiam linie tego klasycznego Ferrari w połączeniu z jego osiągami.
 
Załóżmy, że musisz kogoś podwieźć. Kto by to był i dlaczego?
Gdybym mógł kogoś podwieźć, byłby to Richard Thompson. Jest znanym fotografem samochodowym i fotografuje wszelkiego rodzaju zabytkowe samochody i supersamochody w najpiękniejszych miejscach na świecie.
 
Jakie jest twoje najlepsze wspomnienie związane z samochodem?
Moje najlepsze wspomnienie związane z samochodem to oczywiście jedno z toru Nürburgring. Nie moją własną Mazdą MX5, ale kiedy sam usiadłem za kierownicą klasycznego porsche. To doświadczenie, którego nigdy nie zapomnę.
 
Co sprawia, że ​​dzień pracy w E&R Classics sprawia ci tyle radości?
To, co sprawia, że ​​dzień pracy w E&R Classics jest dla mnie tak zabawny, to to, że mogę codziennie pracować ze specjalnymi klasycznymi samochodami. Zawsze jest dla mnie zaskoczeniem, jakiego rodzaju klasyczne samochody są dostępne. Od odrestaurowanego Austina Healey, Jaguar E-Type lub Mercedes-Benz Pagoda do Volkswagen Beetle Cabriolet lub Citroën 2CV. Każdy klasyczny samochód ma swój urok i ta różnorodność zawsze sprawia, że ​​jest to dla mnie wyzwanie.