Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest otwarty tylko po wcześniejszym umówieniu
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Volvo 1800ES

Volvo 1800ES to samochód sportowy od Volvo Cars. To następca P1800E.
Ostatni model pojawił się w 1972 roku, 1800ES, coupé kombi z całkowicie szklaną tylną klapą, określaną czasem jako strzelający hamulec.

Samochody Volvo Classic na sprzedaż

Ostateczny projekt został wybrany po tym, jak dwa prototypy zostały zbudowane przez Sergio Coggiola i Pietro Frua. Bardzo nietypowy wygląd proto-rakiety Frua, Raketen, obecnie znajduje się w Muzeum Volvo. Oba włoskie prototypy zostały uznane za zbyt futurystyczne, a zamiast tego przyjęto propozycję własnego projektanta Jana Wilsgaarda. Silnik ES został obniżony do 125 bhp poprzez zmniejszenie stopnia sprężania z grubszą uszczelką głowicy; chociaż moc maksymalna została nieco zmniejszona, silnik był mniej "szczytowy", a osiągi samochodu na drodze uległy poprawie.

Kupujesz Volvo 1800ES?

Oparcie tylnego oparcia ES złożono w dół, aby utworzyć płaską powierzchnię ładunkową. Jako alternatywę dla zwykłej ręcznej skrzyni czterokrotnej plus nadbieg, 1800ES miał trzybiegową automatyczną skrzynię biegów Borg-Warner. Wraz z zaostrzeniem się amerykańskich standardów bezpieczeństwa i emisji dla 1974, Volvo nie było w stanie wydać znacznej kwoty, która byłaby konieczna do przeprojektowania 1800 ES. Tylko samochody 8077 ES zostały zbudowane w dwóch modelowych latach.

Volvo 1800ES

E & R Classics, Twój specjalista od Volvo Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek


Jakie są zalety kupowania samochodu Volvo 1800ES w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- przegląd techniczny, spawanie i wewnętrzne postępowanie w samochodzie Volvo 1800ES
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Pełna renowacja samochodu Volvo 1800ES
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego