Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest otwarty tylko po wcześniejszym umówieniu
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Volkswagen T2

Generacja 2nd Volkswagena Type-2 (znanego jako T2) została wprowadzona w 1967. Został zbudowany w Niemczech do 1979. Modele sprzed 1971 są często nazywane T2a (early bay), podczas gdy modele po 1972 są nazywane T2b (late bay). Ta 2nd-generacji Type-2 stracił swoją charakterystyczną dzieloną przednią szybę, był nieco większy i znacznie cięższy niż jego poprzednik. Nowy model pozbył się także tylnego zawieszenia z wahadłowymi wahaczami i skrzyniami transportowymi, które wcześniej służyły do ​​podnoszenia wysokości jazdy. Zamiast tego, półosiowe osie wyposażone w przeguby o stałej prędkości podniosły wysokość jezdną bez gwałtownych zmian w pochyleniu zawieszenia wahliwej osi opartej na burzach.

Volkswagen Classic Samochody na sprzedaż

T2b został wprowadzony w drodze stopniowych zmian w ciągu 3 lat. Pierwsze modele posiadały zaokrąglone zderzaki ze stopniem do użycia, gdy drzwi były otwarte, przednie drzwi otwierane pod kątem 90 ° od nadwozia, bez krawędzi na przednich osłonach i półksiężycowe wloty powietrza w słupkach D. Posiadały również unikalne włazy silnika i do 1971 roku przednie kierunkowskazy umieszczone nisko na nosie, a nie wysoko po obu stronach kratki świeżego powietrza. Typ 1971 z 2 r. Był wyposażony w nowy silnik 1.6 l z dwoma portami dolotowymi na każdej głowicy cylindrów i miał moc znamionową DIN 37 kW. Ważna zmiana nastąpiła wraz z wprowadzeniem przednich hamulców tarczowych i nowych kół jezdnych z otworami wentylacyjnymi hamulców i bardziej płaskimi kołpakami. Najbardziej znaczącą zmianą z 1972 roku była większa komora silnika, aby pasowała do większych silników o pojemności 1.7 do 2.0 litra z Volkswagena Type-4 oraz przeprojektowany tył, który wyeliminował zdejmowany tylny fartuch. Bezpieczeństwo podczas zderzeń poprawione dzięki ściśliwej strukturze za przednim zderzakiem. Oznaczało to, że T2b był w stanie spełnić amerykańskie normy bezpieczeństwa. Emblemat Volkswagena z przodu stał się nieco mniejszy.

Kupujesz Volkswagen T2?

Późniejsze zmiany modelu były przede wszystkim mechaniczne. W 1974 T2 zyskał ostateczny kształt. Podczas późnych 1970 zbudowano i przetestowano pierwsze prototypy furgonów Type-2 z napędem na koła 4.

Volkswagen T2

E & R Classics, Twój specjalista od Volkswagen Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek


Jakie są zalety kupna samochodu Volkswagen T2 w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i wewnętrzne postępowanie dla samochodu Volkswagen T2
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Pełna renowacja samochodu Volkswagen T2
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego