Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest otwarty tylko po wcześniejszym umówieniu
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Volkswagen Karmann Ghia

Volkswagen Karmann Ghia jest coupe 2 + 2 i kabrioletem sprzedawanym przez 1955-1974 przez Volkswagen. Połączenie podwozia i mechaniki Type 1 (Beetle), stylizacji Luigi Segre z włoskiej carrozzeria Ghia i ręcznie wykonanej karoserii niemieckiego konstruktora-trenera Karmanna.
Karmann Ghia został wewnętrznie oznaczony jako Type 14. W 1961 roku Volkswagen wprowadził wariant, Type 34 - z kanciastym nadwoziem i oparty na nowo wprowadzonej platformie Type 3.
Produkcja podwoiła się wkrótce po wprowadzeniu, stając się najczęściej importowanym samochodem do USA. Amerykański projektant przemysłowy Walter Dorwin Teague wybrał Type 14 na swoją listę najpiękniejszych na świecie zaprojektowanych produktów.
Ponad 445.000 Karmann Ghias zostały wyprodukowane w Niemczech, bez uwzględnienia wariantu typu 34. Karmann Brazil produkował samochody 41.600 lokalnie w Ameryce Południowej między 1962-1975.

Volkswagen Classic Samochody na sprzedaż

Typ 14 zadebiutował na Paris Auto Show w październiku 1953 jako koncepcja stylizacji stworzona dla Ghii przez Luigi Segre.

We wczesnych 1950ach Volkswagen produkował swój samochód ekonomiczny, Type 1 (Beetle). Wraz ze wzrostem powojennych standardów życia, kierownictwo Volkswagena zaproponowało dodanie do swojego modelu samochodu halo, nawiązując współpracę z niemieckim konstruktorem nadwozi, firmą Karmann, za jej produkcję.
W przeciwieństwie do korpusu spawanego maszynowego Beetle z odbojnicami, panele karoserii Karmann Ghii zostały zgrzane doczołowo, ręcznie ukształtowane i wygładzone za pomocą angielskiego cyny w czasochłonnym procesie współmiernym z wyższymi producentami, czego efektem jest Karmann Ghia jest wyższa cena.
Projekt i prototyp zostały dobrze przyjęte przez kierownictwo Volkswagena, aw sierpniu 1955 roku pierwszy Typ 14 został wyprodukowany w Osnabrück w Niemczech. W pierwszym roku sprzedano ponad 10.000 egzemplarzy.
Typ 14 był sprzedawany jako praktyczny i stylowy 2 + 2, a nie prawdziwy samochód sportowy. Ponieważ dzielili się silnikami, wydajność silnika Type 14 wzrastała równolegle z Type 1 (Beetle), ostatecznie osiągając pojemność 1584cc, wytwarzając 60 hp.
W sierpniu 1957 roku VW wprowadził wersję kabrioletu Karmann Ghia. Zmiany zewnętrzne w 1961 roku obejmowały szersze i żebrowane przednie kratki, wyższe i bardziej zaokrąglone tylne światła i reflektory przeniesione na wyższe położenie - z poprzednimi modelami i ich niższym położeniem reflektorów zwanych lowlights. Włoski projektant Sergio Sartorelli, konstruktor Typu 34, nadzorował różne zmiany stylizacji Typu 14.

Kupujesz Volkswagen Karmann Ghia?

1967 Typ 14 Kabriolet Karmann Ghia zyskał rozgłos w amerykańskiej telewizji jako samochód kierowany przez agenta CONTROL 86 Maxwella Smarta w pierwszych latach trzeciego i czwartego sezonu Get Smart.

W 1970, większe tylne światła zintegro- wały światła cofania i większe zwrotne sygnały zakrętów. Jeszcze większe i szersze tylne światła zwiększają widoczność boczną, a jednocześnie duże kwadratowe zderzaki zastępują gładkie okrągłe oryginały. Tylko dla modelu US modyfikacje 1973 zlecone przez National Highway Traffic Safety Administration obejmowały absorbery absorbujące energię. Wyściełane dywaniki na półce zastąpiły tylne siedzenie.
Późny 1974 samochód został zastąpiony przez Scirocco Porsche 914 i Golf / Rabbit.

Volkswagen Karmann Ghia

E & R Classics, Twój specjalista od Volkswagen Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek


Jakie są zalety kupowania samochodu Volkswagen Karmann Ghia w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i wewnętrzne postępowanie dla samochodu Volkswagen Karmann Ghia
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Kompletny remont samochodu Volkswagen Karmann Ghia
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego