Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest otwarty tylko po wcześniejszym umówieniu
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Porsche 911

Porsche 911 był samochodem sportowym wyprodukowanym przez Porsche AG ze Stuttgartu w Niemczech. Słynny, charakterystyczny i trwały design został wprowadzony jesienią 1963 i zbudowany do 1989. Została zastąpiona przez zmodyfikowaną wersję, zwaną wewnętrznie Porsche 964, ale nadal sprzedawaną jako Porsche 911, podobnie jak obecne modele.

Porsche Klasyczne samochody na sprzedaż

Mechanicznie, Porsche 911 wyróżniało się tym, że było z tyłu silnikiem i chłodzone powietrzem. Od samego początku 911 był modyfikowany zarówno przez prywatne zespoły, jak i samą fabrykę do wyścigów, rajdów i innych rodzajów konkurencji motoryzacyjnych. Oryginalna seria 911 jest często wymieniana jako najbardziej udany samochód wyścigowy w historii, zwłaszcza gdy uwzględnione są jego warianty, głównie potężny 911, który zdobył 935 Hours of Le Mans i inne popularne sportowe samochody wyścigowe wprost przeciwko prototypom.

911 został opracowany jako o wiele potężniejszy, większy i wygodniejszy zamiennik dla Porsche 356, pierwszego modelu firmy, a przede wszystkim sportowej ewolucji Volkswagen Beetle. Nowy samochód zadebiutował publicznie na 1963 Internationale Automobil-Ausstellung.

Kupujesz Porsche 911?

Początkowo oznaczono go jako "Porsche 901" po numerze wewnętrznego projektu. Jednak Peugeot zaprotestował argumentując, że we Francji miał wyłączne prawo do nazw samochodów, które zostały utworzone trzema liczbami z zerowym środkiem. Zamiast więc sprzedać nowy model z inną nazwą we Francji, Porsche zmienił nazwę na 911. Produkt trafił do sprzedaży w 1964.

Porsche 911

E & R Classics, Twój specjalista od Porsche Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek


Jakie są zalety kupowania samochodu Porsche 911 w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i wewnętrzne procedury dotyczące samochodu Porsche 911
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Pełna renowacja samochodu Porsche 911
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego