Translated by Google Translate

NL EN US DE FR PL CZ ES PT IT SE HU GR RO SK JP CN AE IL

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Holandia
+48 72 95 29 801

Niedziela 1 listopada (Dzień Wszystkich Świętych) EXTRA OPEN od 12:00 do 16:00
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Ford Mustang 1965

Kilka zmian w Mustangu miało miejsce na początku normalnej produkcji modelu 1965, pięć miesięcy po wprowadzeniu. Te samochody są znane jako "późne 65-y" i zostały zbudowane po ponownym wprowadzeniu fabryki w sierpniu 1964. Zmieniono skład silnika za pomocą 200 cu in (3.3 L) "T-code", który wytwarzał 120 hp (89 kW; 122 PS). Produkcja silnika 260 cu in (4.3 L) "F-code" zakończyła się po zakończeniu roku modelowego 1964. Został on zastąpiony nowym silnikiem 200 hp "C-code" 289 cu in (4.7 L) z dwulufowym gaźnikiem jako podstawą V8. W następnej kolejności dodano wersję "A-code" 225 hp (168 kW; 228 PS) 4barrel, a następnie niezmieniony "Hi-Po" "kod K" 271 KM (202 kW; 275 PS) 289. Generator prądu stałego został zastąpiony przez nowy alternator prądu przemiennego na wszystkich Fordsach (sposobem na odróżnienie 1964 od 1965 jest sprawdzenie, czy światło alternatora na desce rozdzielczej mówi "GEN" lub "ALT").

Ford Mustang Klasyczne samochody na sprzedaż

Wersja Mustang GT została wprowadzona jako "Pakiet wyposażenia GT" i zawierała silnik V8 (najczęściej 225 KM (168 kW; 228 PS) 289), zamontowane na kratownicy światła przeciwmgielne, paski panelu wahacza i hamulce tarczowe. We wnętrzu opcji GT dodano inny zestaw wskaźników, który zawierał prędkościomierz, wskaźnik paliwa, temp. manometr, wskaźnik ciśnienia oleju i amperomierz w pięciu okrągłych tarczach (wskaźniki nie zostały jednak oznaczone liczbami). Cztero-cylindrowy silnik z gaźnikiem był teraz dostępny w dowolnym stylu nadwozia. Dodatkowo światła cofania to opcja dodana do samochodu w 1965. Mustang był pierwotnie dostępny jako hardtop lub kabriolet, ale podczas wczesnych faz projektowania samochodów silnie rozważano model fastback. Również w 1965ie narodziła się Shelby Mustang, dostępna tylko w nowo wprowadzonej wersji nadwozia fastback ze skośnym tyłem i charakterystycznymi żaluzjami wentylacyjnymi.

Kupujesz Ford Mustang 1965?

Standardowe wyposażenie wnętrza 1965 Mustanga obejmuje regulowane siedzenia kubełkowe kierowcy i pasażera, radio AM i podłogowy suwak w różnych opcjach kolorystycznych. Ford dodał dodatkowe opcje wyposażenia wnętrza w roku modelowym 1965. Grupa Interior Decor była popularnie znana jako "Pony Interior" ze względu na dodanie wytłoczonych kucyków na frontach siedzeń, a także zintegrowane podłokietniki, akcenty z elementami woodgrain oraz okrągłą gromadę, która zastąpiłaby standardowe oprzyrządowanie Falcon. Dostępne były także osłony przeciwsłoneczne, (mechaniczne) zdalnie sterowane lusterko, konsola podłogowa i kanapa. Ford później zaoferował jednostkę klimatyzacyjną pod deską rozdzielczą i zaprzestał produkcji winylu z opcją siedziska z tkaniny, oferowaną tylko we wczesnych modelach 1965. Jedną z opcji zaprojektowanych wyłącznie dla zabawy był Rajd Pac. Wprowadzony w 1963 po sukcesie Forda na tegorocznym rajdzie Monte Carlo i dostępny w innych kompaktach i produktach pośrednich Ford i Mercury, Rally-Pac był połączonym zegarem i tachometrem zamontowanym na kolumnie kierownicy. Był dostępny jako produkt zamówiony w fabryce za US $ 69.30. Zainstalowany przez dealera, Rally-Pac kosztował US $ 75.95. Reprodukcje są obecnie dostępne z dowolnej liczby źródeł części do regeneracji Mustang. Kompas, tylne pasy bezpieczeństwa, klimatyzacja i światła cofania również były opcjonalne.

Ford Mustang 1965

E & R Classics, Twój specjalista od Ford Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek

Jakie są zalety zakupu samochodu Ford Mustang 1965 w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i wewnętrzne postępowanie w samochodzie Ford Mustang 1965
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Kompletna renowacja samochodu Ford Mustang 1965
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego