Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest otwarty tylko po wcześniejszym umówieniu
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Mercedes-Benz SL

Klasa SL Mercedes-Benz produkowana jest od 1954 roku. Amerykański importer Max Hoffman wpadł na pomysł stworzenia samochodu, który miał stworzyć stonowany samochód Gran Prix. Pierwszym modelem klasy SL była 300 SL. 300 SL był znany ze swoich skrzydeł mewy. W klasie SL wyprodukowano wiele odmian pojazdu. Skrót SL nigdy nie został wyjaśniony przez Mercedesa. Założono, że litery oznaczają Sport Leicht. Jednak od 2017 roku uważa się, że skrót oznacza niemieckie słowa „Super Leicht”, w języku angielskim super light. Samochód ma sześć pokoleń.

Mercedes-Benz Classic Samochody na sprzedaż

W 1954 roku pierwsza generacja klasy SL stała się faktem dzięki coupé, które zawierało drzwi mewy. Trzy lata później roadster 300 SL funkcjonował jako sukces coupé. Po pojawieniu się czterocylindrowego 190 SL w 1955 r. Produkcja Klasy SL zaczęła rosnąć. Produkcja 190 SL i 300 SL zakończyła się w 1963 roku. Niedługo potem pojawiła się 230 SL. Samochód z niską talią i dużymi zakrzywionymi oknami szklarni miał również sześciocylindrowy silnik. Projekt samochodu został wykonany przez Paula Bracqa. Po kilku latach produkcji silnik Mercedesa uzyskał większą pojemność skokową. Spowodowało to zmianę nazwy na 250 SL. W ciągu zaledwie roku samochód otrzymał kolejny wzrost pojemności, co spowodowało zmianę nazwy na 280 SL. Po 250 SL dokonano zmian we wnętrzu samochodu, takich jak wyściółka deski rozdzielczej i kierownica. W trzeciej generacji, która była od 1971 do 1989 roku, samochód został wydany z kilkoma zaletami. Samochód zawierał na przykład nowoczesne hamulce 4-garnkowe i większe tarcze. Ponadto nadwozie samochodu zostało wyposażone w system malowania, który został zaprojektowany w celu zapewnienia większej ochrony przed rdzą. Mimo że istniał specjalny system zapobiegający rdzy, samochody nadal zmagały się z pewną ilością rdzy.

Kupujesz Mercedes-Benz SL?

Od 1989 do 2002 r. Ponownie wyprodukowano wiele odmian. 500 SL zyskał wiele uwagi ze względu na elektryczne szyby, lusterka, siedzenia i dach. Niezwykłą rzeczą czwartej generacji był fakt, że model R129 był pierwszym, który miał automatyczne rozmieszczenie pałąka w przypadku wywrócenia. Pałąk można również obniżyć lub podnieść ręcznie, jeśli kierowca tego preferuje. Tak czy inaczej zapewniono czysty wygląd samochodu. W 1994 r. Dokonano drobnych zmian na zewnątrz, na przykład tylnych świateł. W Europie model 300 SL został zastąpiony przez SL 280 i SL 320. SL 500 pozostał, podobnie jak inne modele, takie jak SL 600. W klasie SL niektóre modele zostały dostosowane przez AMG. Te samochody są jednak ograniczone i rzadkie. Piąta generacja, R230, zawiera kilka nowych funkcji, takich jak składany hardtop i ABC (aktywna kontrola nadwozia). Po 2004 roku nowsze modele zawierały 7-biegową skrzynię biegów, która była następcą 5-biegowej skrzyni biegów. W latach 2008-2011 R230 został poddany liftingowi ze zmienionym silnikiem i nowym przodem. Samochód był również wyposażony w nowy reflektor i nowy układ kierowniczy wrażliwy na prędkość. Szósta generacja obejmowała R231. Samochód został prawie w całości wykonany z aluminium, co spowodowało, że samochód waży mniej niż jego poprzednik. Ponadto samochód ma na przykład adaptacyjny system wycieraczek / spryskiwaczy przedniej szyby oraz system FrontBass. Nowy model jest dłuższy i szerszy w porównaniu do swojego poprzednika. Samochód został odnowiony w 2016 roku. Z zewnątrz samochód ma zmodyfikowany przód, osłonę chłodnicy i większe niefunkcyjne otwory wentylacyjne.

Mercedes-Benz SL

E & R Classics, Twój specjalista od Mercedes-Benz Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek

Jakie są zalety zakupu samochodu Mercedes-Benz SL w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i procedury wewnętrzne dla Twojego samochodu Mercedes-Benz SL
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Kompletna renowacja samochodu Mercedes-Benz SL
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego