Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest otwarty tylko po wcześniejszym umówieniu
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Mercedes-Benz SLK

Mercedes-Benz SLK-Class to kompaktowy luksusowy roadster produkowany przez Daimler-Benz. Mercedes zaprezentował samochód koncepcyjny SLK II na targach motoryzacyjnych w Paryżu w 1994 roku. Samochód pojawił się na rynku europejskim dwa lata później, a na rynku amerykańskim w 1997 roku. SLK jest produkowany w Bremie w Niemczech. Oznaczenie „SLK” wywodzi się z zadania projektowego firmy na wykonanie roadstera, który byłby sportowy, lekki i krótki (po niemiecku: sportlich, leicht und kurz).

Mercedes-Benz Classic Samochody na sprzedaż

Pierwsza generacja (1996-2004)
R170 Mercedes SLK był kompaktowym roadsterem pierwszej generacji produkowanym w latach 1996-2004 przez Mercedes-Benz. Projekt pochodzi z końca 1991 roku pod nadzorem Bruno Sacco, a ostateczny projekt został ukończony na początku 1993 roku i zatwierdzony przez radę. Produkcyjna klasa SLK została zaprezentowana podczas Salonu Samochodowego w Turynie 22 kwietnia 1996 r.

Kupujesz Mercedes-Benz SLK?

Druga generacja (2004-2010)
R171 Mercedes SLK ma wiele zmian w porównaniu do swojego poprzednika; 30 mm dłuższy rozstaw osi, większa długość (72 mm) i szerokość (65 mm), automatyczna siedmiobiegowa skrzynia biegów, adaptacyjne dwustopniowe poduszki powietrzne, poduszki boczne chroniące głowę i klatkę piersiową oraz odnowiony mechanizm dachowy. Opcjonalne funkcje obejmują wysuwany pilot z twardym dachem i ogrzewanie powietrzne zintegrowane z zagłówkami na wysokości szyi. Konstrukcja jest zoptymalizowana aerodynamicznie, aby zminimalizować wewnętrzny przepływ powietrza przy schowanej górze.

Trzecia generacja (od 2011 r.)
Rozwój R172 Mercedes SLK rozpoczął się w 2005 roku, a ostateczny projekt został wybrany w 2008 roku. Mercedes-Benz ogłosił nowy SLK jesienią 2010 roku. Firma podjęła niezwykły krok, publikując różne komunikaty prasowe w październiku i listopadzie 2010 roku i ogłosił nowe funkcje, takie jak „Magic Sky Control”.

Mercedes-Benz SLK

E & R Classics, Twój specjalista od Mercedes-Benz Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek

Jakie są zalety zakupu samochodu Mercedes-Benz SLK w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i procedury wewnętrzne dla Twojego samochodu Mercedes-Benz SLK
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Kompletna renowacja samochodu Mercedes-Benz SLK
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego