Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest otwarty tylko po wcześniejszym umówieniu
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Mercedes-Benz SL 280

Mercedes-Benz 280 SL został wprowadzony w grudniu 1967 i produkowany do 23 lutego 1971. Z biegiem lat W113 ewoluował od samochodu sportowego do wygodnego wielkiego tourera. Modele amerykańskie były zwykle wyposażone w czterobiegową automatyczną skrzynię biegów i klimatyzację. Modele z ręczną skrzynią biegów były dostarczane ze standardową czterobiegową lub opcjonalną pięciobiegową ZF. W Europie najbardziej popularne stały się ręczne skrzynie biegów bez klimatyzacji. Ponad połowa modeli 23.885 Mercedes-Benz 280SL została sprzedana w USA.

Mercedes-Benz Classic Samochody na sprzedaż

Główną zmianą z 250SL na 280SL była modernizacja silnika M2778 o pojemności 130 cm170 z maksymalną mocą 180 KM i maksymalnym momentem obrotowym 113 lb · ft, co ostatecznie zapewniło W4.5 odpowiednią moc. Poprawę wydajności osiągnięto poprzez zwiększenie średnicy otworu o 180 mm, co spowodowało rozciągnięcie granic bloku MXNUMX i wymagało parowania odlewów cylindrów bez kanałów wody chłodzącej. Wymagało to chłodnicy oleju, która została zamontowana pionowo obok chłodnicy.

Kupujesz Mercedes-Benz 280SL?

Modele północnoamerykańskie nieznacznie różniły się od modeli europejskich, z których najbardziej oczywiste to charakterystyczne reflektory z uszczelnioną belką (wymagane w USA). Inne różnice modeli północnoamerykańskich obejmowały wskaźniki imperialne, zderzaki chromowane, mniejsze przełożenia tylnych osi i brak świateł postojowych jednostronnie. Rynek amerykański Silniki 280SL wymagały modyfikacji kontroli emisji, w tym bardziej miękkich zaworów, zmniejszonego stopnia sprężania i zmodyfikowanej pompy wtryskowej. Opony do automatycznej skrzyni biegów, klimatyzacji i białej ściany były znacznie bardziej popularne w USA niż gdzie indziej.

Mercedes-Benz 280SL

E & R Classics, Twój specjalista od Mercedes-Benz Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek


Jakie są zalety kupna samochodu Mercedes-Benz 280SL w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- przegląd techniczny, spawanie i wewnętrzne procedury dotyczące samochodu Mercedes-Benz 280SL
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Kompletna renowacja samochodu Mercedes-Benz 280SL
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego