Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest otwarty tylko po wcześniejszym umówieniu
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Mercedes-Benz SL 230

Produkcja Mercedes-Benz 230SL rozpoczęła się w czerwcu 1963 i zakończyła się na 5 January 1967. Podwozie zostało oparte na platformie sedan W111, ze zredukowanym rozstawem osi, recyrkulacyjnym układem kierowniczym kulkowym, podwójnym wahaczem z przodu iz niezależną pojedynczą przegubową osią wahliwą o niskim skręcie z poprzeczną sprężyną kompensatora. Dwuobwodowy układ hamulcowy miał przednie hamulce tarczowe i wspomagane tylne hamulce bębnowe. Mercedes-Benz 230SL oferowany był z czterobiegową manualną skrzynią biegów lub opcjonalną, szybko reagującą, sprzężoną z płynem czterobiegową automatyczną skrzynią biegów, popularną szczególnie w USA. Od maja 1966 dostępna była pięciobiegowa skrzynia manualna ZF S5-20 jako opcja dodatkowa, szczególnie popularna we Włoszech.

Mercedes-Benz Classic Samochody na sprzedaż

Moment obrotowy 2.308cc został oparty na czcigodnym silniku Mercedes-Benz M180 inline-6 z łożyskami głównymi 4 i mechanicznym wielopunktowym wtryskiem paliwa Bosch. Mercedes-Benz wprowadził szereg modyfikacji, aby zwiększyć moc, w tym zwiększenie pojemności z 2.197cc i użycie zupełnie nowej głowicy cylindrów o wyższym stopniu sprężania, powiększonych zaworach i zmodyfikowanym wałku rozrządu. Zastosowano pompę wtrysku paliwa z tłokami 6 zamiast 2, która umożliwiała umieszczenie dysz w głowicy cylindrów i "strzelanie" paliwa przez kolektor dolotowy i otwieranie zaworów bezpośrednio w komorach spalania.

Kupujesz Mercedes-Benz 230SL?

Główny inżynier Mercedes-Benz, Rudolf Uhlenhaut, zademonstrował możliwości Mercedesa 230SL na ciasnym torze wyścigowym Annemasse Vétraz-Monthoux o długości 3 ćwierć mili w 1963 roku.

Mercedes-Benz 230SL

E & R Classics, Twój specjalista od Mercedes-Benz Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek


Jakie są zalety kupna samochodu Mercedes-Benz 230SL w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- przegląd techniczny, spawanie i wewnętrzne procedury dotyczące samochodu Mercedes-Benz 230SL
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Kompletna renowacja samochodu Mercedes-Benz 230SL
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego