Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest otwarty tylko po wcześniejszym umówieniu
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Mercedes-Benz SL 190

Mercedes-Benz 190SL jest kabrioletem z napędem na duże drzwi 2 z opcjonalnym, wymiennym dachem, który został wyprodukowany przez Mercedes-Benz między May 1955-Feb 1963. Prototyp został po raz pierwszy pokazany na 1954 NYC Auto Show.

Mercedes-Benz Classic Samochody na sprzedaż

Mercedes-Benz 190SL został sprzedany wraz z szybszym, droższym Mercedes-Benz 300SL, który bardzo przypominał zarówno pod względem stylizacji, inżynierii, detali i całkowicie niezależnego zawieszenia.

Kupujesz Mercedes-Benz 190SL?

Mercedes-Benz 190SL był napędzany nowym, nieco oversquare 1.9L prosto-4 SOHC silnika, który opracował 105 PS, który zdobył reputację nie działa tak płynnie, głównie ze względu na trudności w prawidłowej synchronizacji podwójnych ssania podwójnych gaźników Solex, który był później również używany (w odstraszonej formie) w modelach W120 180 i W121 190. Blok cylindrów 4 w 190SL oparty był na silniku 6-cylindra 300SL. Otwór 85mm został przeniesiony bez zmian, chociaż skok dla 190SL został zredukowany z 88.0mm do 83.6mm. Samochód był dostępny jako miękki top kabriolet lub ze zdejmowanym hardtopem. W ciągu pierwszych lat 190SL był dostępny jako model wyścigowy z małą osłoną przednią z pleksiglasu i spartańsko-skórzanymi fotelami kubełkowymi pokrytymi skórą 1 oraz aluminiowymi drzwiami, chociaż wszelkie aspiracje konkurencyjne były skromne.

Mercedes-Benz 190SL

E & R Classics, Twój specjalista od Mercedes-Benz Classic Car

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek

Jakie są zalety kupna samochodu Mercedes-Benz 190SL w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- przegląd techniczny, spawanie i wewnętrzne procedury dotyczące samochodu Mercedes-Benz 190SL
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Kompletna renowacja samochodu Mercedes-Benz 190SL
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego