Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest otwarty tylko po wcześniejszym umówieniu
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Jaguar XJS

Jaguar zaprezentował XJ-S w 1975 roku, który był następcą Jaguara E-Type. Projektowaniem i rozwojem samochodu kierował William Heynes. Pierwsza seria obejmowała silnik V12 z możliwością wyboru między manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Samochód przyspiesza od 0 do 97 km / hw 7.6 sekundy i rozpędza się do 230 km / h. XJ-S został zwodowany podczas kryzysu paliwowego. Przypory za oknami spowodowały, że władze niemieckie odmówiły zezwolenia XJS. Doprowadziło to do tego, że każdy niemiecki nabywca musiał uzyskać homologację drogową na każdy samochód.

Jaguar Classic Cars na sprzedaż

Druga seria Jaguara XJ-S była produkowana od 1981 do 1991 roku i zawierała kilka zmian w porównaniu z pierwszą serią. XJ-S został przemianowany na XJ-S HE ze względu na silnik V12 o wysokiej wydajności. Silnik zapewnił znacznie lepszą oszczędność paliwa, a moc wzrosła do 295 KM (263 KM w Ameryce Północnej). Wprowadzono również kilka zmian w nadwoziu i wnętrzu samochodu, na przykład pięcioramienne felgi aluminiowe i chromowane wstawki w górnej części zderzaków.

Kupujesz Jaguara XJS?

Trzecia seria XJS została wypuszczona w 1991 roku. Ponownie wprowadzono kilka zmian, takich jak powiększone tylne szyby boczne. Przypory pozostały, ponieważ projektant Geoff Lawson opisał je jako część charakteru samochodu. Samochód otrzymał nowy silnik, a skrzynia biegów została zaktualizowana. XK8 stał się następcą XJS po kilku latach.

Jaguar XJS

E & R Classics, Twój specjalista od Jaguar Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek

Jakie są zalety zakupu samochodu Jaguar XJS w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i postępowanie wewnętrzne dla Twojego samochodu Jaguar XJS
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Kompletna renowacja samochodu Jaguar XJS
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego