Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest otwarty tylko po wcześniejszym umówieniu
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Chevrolet Corvette

Corvette to dwudrzwiowy samochód sportowy. Samochód jest produkowany od 1953 roku. Pierwsza generacja Corvette nosi nazwę C1. Model był produkowany od 1953 do 1962 roku. Przez pierwsze dwa lata C1 nie posiadał silnika V8. Silnik V8 pojawił się jako opcja dla samochodu w 1955 roku, co poprawiło przyspieszenie samochodu. W 1956 roku Chevrolet wprowadził nowy wygląd zewnętrzny dla Corvette. Od 1956 roku samochód posiadał opcjonalne funkcje, takie jak elektryczne szyby i czterobiegową manualną skrzynię biegów. Corvette została poprawiona w 1958 roku. We wnętrzu wprowadzono drobne zmiany, takie jak nowa kierownica i deska rozdzielcza. Zmieniono również wygląd zewnętrzny samochodu, na przykład wydłużając przód. Tylna część samochodu została całkowicie zmieniona w 1961 roku.

Chevrolet Klasyczne samochody na sprzedaż

W latach 1963-1967 produkowano drugą generację Corvette. C2 był ogólnie mniejszy niż C1. Samochód został zaprojektowany przez Larry'ego Shinodę i nazwany Sting Ray. Nazwa Sting Ray odnosi się do sportowego samochodu wyścigowego Corvette Stingray Racer, który został zaprojektowany przez Billa Mitchella. Stingray Racer miał duży wpływ na stylizację drugiej generacji Chevroleta Corvette. Samochód był coupé, które zawierało ukryte reflektory i niefunkcjonalne otwory wentylacyjne maski. Pod koniec 1963 roku klimatyzacja stała się opcjonalnym wyposażeniem samochodu. W 1966 roku samochód posiadał również opcjonalne zagłówki.

Kupujesz Chevrolet Corvette?

Trzecia generacja Chevroleta Corvette była produkowana od 1968 do 1982 roku. C3 był pierwszym samochodem, w którym zastosowano dach w kształcie litery T ze zdejmowanymi panelami dachowymi. Silnik i podwozie C3 były porównywalne do swojego poprzednika, C2. C3 miał jednak inne nadwozie i wnętrze w porównaniu do Corvette C2. Trzecie pokolenie również używało nazwy Stingray, ale jako jednego słowa. W 1970 roku C3 Stingray został zmodyfikowany, wprowadzając ulepszenia, takie jak przeprojektowane siedzenia. Chromowane zderzaki przestały być używane w 1973 roku. C4 był produkowany od 1984 do 1996 roku. Samochód został całkowicie przeprojektowany. C4 miał 43 prototypy ze względu na problemy z jakością i opóźnienie części.

Chevrolet Corvette

E & R Classics, Twój specjalista od Chevrolet Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek

Jakie są zalety zakupu samochodu Chevrolet Corvette w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i wewnętrzne postępowanie dla Twojego samochodu Chevrolet Corvette
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Kompletna renowacja samochodu Chevrolet Corvette
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego