Niedziela 4 czerwca CARS & COFFEE i SHOWROOM EXTRA OTWARTY (12:00-16:00)
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Chevrolet Corvette

Corvette to dwudrzwiowy samochód sportowy. Pierwsza generacja samochodu była produkowana od 1953 roku. Pierwsza generacja Corvette nosi nazwę C1. C1 był produkowany do 1962 roku. W pierwszych dwóch latach istnienia C1 samochód nie miał silnika V8. Dopiero w 1955 roku silnik V8 stał się opcją. V8 poprawiło przyspieszenie samochodu. W 1956 Chevrolet wprowadził nowy wygląd Corvette. Od tego roku samochód otrzymał opcjonalne funkcje, takie jak elektryczne szyby i czterobiegową manualną skrzynię biegów. 2 lata później Corvette została ponownie ulepszona. Wnętrze auta otrzymało między innymi nową kierownicę oraz ulepszoną deskę rozdzielczą. Ponadto na przykład nadwozie samochodu otrzymało niższy przód. Ten tył samochodu został ostatecznie całkowicie zmieniony w 1961 roku.

Druga generacja Corvette była produkowana w latach 1963-1967. C2 był generalnie mniejszy niż C1. Samochód został zaprojektowany przez Larry'ego Shinodę i został nazwany Sting Ray. Nazwa Sting Ray pochodzi od samochodu wyścigowego o nazwie Corvette Stingray Racer, zaprojektowanego przez Billa Mitchella. Stingray Racer miał duży wpływ na projekt Chevroleta Corvette drugiej generacji. Samochód był coupe z m.in. ukrytymi reflektorami i niedziałającymi otworami maski. Pod koniec 1963 roku opcja klimatyzacji stała się opcją dla samochodu. Corvette otrzymała również opcjonalne zagłówki w 1966 roku.

Trzecia generacja Chevroleta Corvette była produkowana od 1968 do 1982 roku. C3 był pierwszym samochodem, w którym zastosowano tak zwany T-top. Silnik i podwozie C3 były podobne do swojego poprzednika C2. Jednak nadwozie i wnętrze C3 różniły się od Corvette C2. Trzecie pokolenie również używało nazwy Stingray, ale teraz jako jedno słowo. W 1970 roku C3 Stingray został ulepszony m.in. o nowe siedzenia. Stosowanie chromowanych zderzaków zakończyło się w 1973 roku. C4 był produkowany od 1984 do 1996 roku. Samochód został całkowicie przeprojektowany. C4 miał 43 prototypy, między innymi z powodu problemów z jakością i opóźnienia części.

Kup klasyczny samochód Chevrolet Corvette

Znalezienie odpowiedniego dla siebie Chevroleta jest priorytetem numer jeden. Poszukiwanie wymarzonego samochodu często zaczyna się online. ERClassics zrobił wszystko, co w jego mocy, aby dać ci wyobrażenie o samochodach, więc każdy samochód na naszej własnej stronie jest dostarczany z fotoreportażem, zdjęciami 360 stopni, filmem i informacjami na temat samochodu. Czy wolisz oglądać samochód fizycznie? Następnie możesz odwiedzić nasz salon w Waalwijk w Holandii. Sprawdź na naszej stronie godziny otwarcia.

Kup klasykę Chevrolet Corvette

Wysokiej jakości klasyczne samochody Chevrolet Corvette w E&R Classics

Wszystkie oferowane przez nas klasyczne samochody, w tym Chevrolet Corvette, są porównywane z listą 125 punktów. Oceny tej dokonuje jeden z naszych własnych techników. Dostarczenie klasycznych samochodów w idealnym stanie ma dla ERClassics ogromne znaczenie. Oferowane przez nas samochody klasyczne są więc wysokiej jakości. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat konserwacji klasycznego samochodu lub zastanawiasz się, czym zajmują się mechanicy w warsztatach samochodów klasycznych, kliknij tutaj.

Wymień lub sprzedaj swojego klasycznego Chevroleta Corvette

W ER Classics możesz oczywiście kupić Chevrolet Corvette, ale oferujemy również opcję sprzedaży obecnego klasycznego samochodu lub jego wymiany. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat sprzedaży lub handlu klasycznym samochodem, skontaktuj się z jednym z naszych eksperci od klasycznych samochodów. Oczywiście możesz również odwiedzić nasz salon wystawowy, aby omówić możliwości.

Sprzedać lub wymienić klasycznego Chevroleta Corvette?

Konserwacja Chevroleta Corvette

Oczywiście każdy samochód wymaga konserwacji, a czasem zdarza się, że trzeba coś naprawić. Nie inaczej jest w przypadku klasycznego samochodu. Ponieważ lubisz utrzymywać swój klasyczny samochód w doskonałym stanie, dobry garaż jest ważny. Każdy warsztat może zapewnić Ci konserwację, ale czasami potrzebujesz tylko tej dodatkowej specjalizacji, wtedy możesz zabrać swój klasyczny samochód do klasycznego warsztatu samochodowego, gdzie koncentruje się na 1 marce lub typie klasycznego samochodu. Mechanicy często pracują z tymi samymi klasycznymi samochodami i tym samym specjalizują się w konserwacji lub naprawach tych konkretnych klasycznych samochodów.

ER Classics ma dla Ciebie odpowiednią klasyczną Corvette Chevroleta!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasze zapasy

Jakie są korzyści z zakupu klasycznego Chevroleta Corvette od ER Classics?

- Wyprzedaż szerokiej gamy klasyków Corvette
- Wszystkie auta klasyczne zostały dokładnie sprawdzone przez nasz własny warsztat
- Własny warsztat z 20 mechanikami
- Rejestracja i inspekcje
- Transport na cały świat do drzwi
- Wysoka jakość i serwis
- Opcje wymiany
- Klienci oceniają nas na 8.9

Numer 1 w Europie dealera klasycznych samochodów online

Jeśli szukasz pięknego nowego Chevroleta Corvette, pomoże Ci jeden z naszych ekspertów od klasycznych samochodów. ERclassics specjalizuje się w kupnie i sprzedaży klasycznych samochodów od 2008 roku i może słusznie nazywać się internetowym dealerem klasycznych samochodów numer 1 w Europie.