Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest otwarty tylko po wcześniejszym umówieniu
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Chevrolet Camaro

Pierwsza generacja Camaro została zaprezentowana w 1966 roku. Samochód był dostępny jako 2-drzwiowe coupé lub jako kabriolet z siedzeniami 2 + 2. Ford Mustang odniósł wiele sukcesów. Kompaktowy sportowy samochód Chevroleta, nazwany Corvair, nie był w stanie konkurować z Mustangiem. Dlatego Chevrolet przedstawił Camaro, który był podobny do Mustanga. Samochód został zaprojektowany w celu stworzenia samochodu, który miałby podobną konfigurację konwencjonalnego napędu tylnego i silnika przedniego, jak Mustang. Pierwsza generacja Camaro była produkowana do 1969 roku.

Chevrolet Klasyczne samochody na sprzedaż

Druga generacja była produkowana od 1970 do 1981 roku. W porównaniu z pierwszą generacją, samochód drugiej generacji był dłuższy, niższy i szerszy. Samochód nie był dostępny jako kabriolet. W drugiej generacji Camaro wprowadzono kilka zmian. Zmodyfikowano podwozie i zawieszenie samochodu, co doprowadziło do poprawy komfortu i osiągów samochodu. Samochód przeszedł lifting w 1974 i 1978 roku. Samochód stał się nieco większy i szerszy.

Kupujesz Chevroleta Camaro?

Trzecia generacja Camaro była produkowana w latach 1981-1992. Samochód jako pierwszy oferował takie funkcje, jak nowoczesny wtrysk paliwa i pięciobiegowa manualna skrzynia biegów. Samochód był prawie 500 funtów (227 kg) lżejszy od swojego poprzednika. W 1987 roku Chevrolet ponownie wprowadził kabriolet Camaro. Konstrukcja samochodu w niczym nie przypominała swoich poprzedników. Tylne okno było duże i ulepszone w ostatnich latach. Przednia szyba była ustawiona pod kątem 62 stopni. To złamało wewnętrzną zasadę GM, która ograniczała takie kąty do sześćdziesięciu stopni. Z biegiem lat Camaro dostał trzy nowe generacje, co daje w sumie sześć generacji.

Chevrolet Camaro

E & R Classics, Twój specjalista od Chevrolet Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek

Jakie są zalety zakupu samochodu Chevrolet Camaro w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i postępowanie wewnętrzne dla Twojego samochodu Chevrolet Camaro
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Kompletna renowacja Twojego samochodu Chevrolet Camaro
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego