Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest otwarty tylko po wcześniejszym umówieniu
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Seria Austin Healey 100

Seria Austin-Healey 100 to samochód sportowy zbudowany od 1953 do 1956.
Został opracowany przez Donalda Healeya do produkcji w domu przez małą firmę Healey w Warwick i opartą na mechanizmie Austin A90 Atlantic. Healey zbudował singiel Healey Hundred na 1952 London Motor Show, a projekt zaimponował Leonardowi Lordowi, dyrektorowi zarządzającemu w Austin tak bardzo, że firma Healey doszła do porozumienia, by zbudować ją w dużej ilości w fabryce w Longbridge w Austin. Samochód został przemianowany na Austin-Healey 100.

Austin Healey Klasyczne samochody na sprzedaż

Nazwa "100" pochodzi od Donalda Healeya, który wybrał nazwę ze zdolności samochodu do osiągnięcia 100 mph (160 km / h), w przeciwieństwie do Austin-Healey 3000, którego nazwa pochodzi od silnika 3000 cc.
Produkcja Austina-Healey serii 100 została ukończona w zakładzie Austina w Longbridge obok A90 i opierała się na całkowicie przyciętych i pomalowanych jednostkach nadwozia / podwozia wyprodukowanych przez Jensena w West Bromwich - w układzie, który obie firmy wcześniej badały za pomocą Austina A40 Sports.

Kupno serii Austin Healey 100?

100 był pierwszym z trzech modeli nazwanych później Big Healeys, aby odróżnić je od znacznie mniejszego Austin-Healey Sprite. The Big Healeys są często określani przez ich oznaczniki modeli postaci 3, a nie przez ich modele, ponieważ nazwy modeli nie odzwierciedlają dobrze mechanicznych różnic i podobieństw.

 

E & R Classics, Twój specjalista od Austin Healey Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek

Jakie są zalety kupna samochodu Austin Healey 100 w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i wewnętrzne postępowanie w samochodzie z serii Austin Healey 100
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Kompletna renowacja samochodu z serii Austin Healey 100
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego