Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest otwarty tylko po wcześniejszym umówieniu
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Austin Healey 100 / 6

British Motor Corporation postrzegał Austina Healeya jako integralną część swojej oferty, więc kiedy zmieniła się strategia silnika firmy, było oczywiste, że duży samochód sportowy również będzie musiał się zmienić. W 1956 roku 100/4 stał się Austin Healey 100/6. Stara czwórka A90 została uznana za przestarzałą, więc została zastąpiona nową prostą szóstką mniej więcej tego samego rozmiaru.

Austin Healey Klasyczne samochody na sprzedaż

Przeprojektowanie obejmowało 2-calowe rozciągnięcie rozstawu osi i zmianę rozmieszczenia niektórych elementów w tylnej części, aby zrobić miejsce na dodanie niewielkich tylnych siedzeń kubełkowych „+ 2”. Stylistyka Austina Healey 100/6 była prawie taka sama, jak jego poprzednika, poza nową owalną kratką, stałą przednią szybą, wyborem kół ze szprychami lub stalowymi tarczami oraz wybrzuszoną maską z małym funkcjonalnym wlotem powietrza na z przodu. Dużą różnicą był nowy 6-cylindrowy silnik. To była korporacyjna jednostka dużych samochodów BMC z serii C; duża, żeliwna robota o pojemności 2.64 litra z górnym zaworem, mocniejsza niż stara wielka czwórka (moc 102 kontra 90 koni mechanicznych). Podobnie jak w BN2, 4-biegowa skrzynia biegów była standardem, chociaż w Austin Healey 100/6 (oznaczonym jako BN4) nadbieg był dodatkową opcją.

Kupujesz Austin Healey 100 / 6?

Jesień 1957 przyniósł dwa ważne wydarzenia. Najpierw przyszedł poważny krok strategiczny, ponieważ BMC zdecydowało się na centralizację montażu wszystkich samochodów sportowych; oznaczało to, że produkcja Austin Healey przeniosła się z Longbridge do fabryki MG w Abingdon. Mniej więcej w tym samym czasie pojawił się znacznie ulepszony silnik ze zmienioną głowicą cylindrów i bardziej wydajnym kolektorem, który zwiększył szczytową moc do 117 bhp i zapewnił bardziej sportowy moment obrotowy. Dwumiejscowy powrócił jako dodatek do linii znanej jako BN6, podczas gdy montaż BN4 został zawieszony do czasu wyczyszczenia istniejącego spisu.

AUstin Healey 100-6

E & R Classics, Twój specjalista od Austin Healey Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek

Jakie są zalety zakupu samochodu Austin Healey 100-6 w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i wewnętrzne postępowanie w samochodzie Austin Healey 100-6
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Pełna renowacja samochodu Austin Healey 100-6
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego