Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest zamknięty
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Aston Martin V8

Aston Martin V8 to samochód wyprodukowany przez firmę Aston Martin w Wielkiej Brytanii w latach 1969-1989. Podobnie jak wszystkie tradycyjne samochody Aston Martin, był w całości wykonany ręcznie. Klienci Aston Martina od lat proszą o samochód z ośmioma cylindrami, więc Aston Martin zaprojektował większy samochód. Silnik nie był jeszcze gotowy, więc w 1967 roku pojawił się DBS z sześciorzędowym rzędowym silnikiem Vantage DB6. Dwa lata później V8 był gotowy i wyszedł DBS V8. Wraz z wypowiedzeniem sześcioosobowego Vantage w 1973 roku, DBS V8, zwany po prostu Aston Martinem V8, stał się głównym samochodem firmy przez prawie 20 lat.

Aston Martin Klasyczne samochody na sprzedaż

Aston Martin V8 Vantage jest chwalony od czasu swojej premiery w 1977 roku za prędkość maksymalną 270 km / h. Silnik był wspólny z Lagondą, ale zastosowano lepsze wałki rozrządu, zwiększony stopień sprężania, większe zawory dolotowe i większe gaźniki zamontowane na nowych kolektorach. Osiągi były niesamowite z przyspieszeniem 0-97 km / hw 5.3 sekundy, czyli o jedną dziesiątą sekundy szybciej niż Ferrari Daytona. Pierwsza seria była wyposażona w cztery gaźniki 48IDF2 / 100 Weber, zaślepiony otwór maski i oddzielny tylny spojler. Wersja Oscar India została wprowadzona jesienią 1978 roku. Deska rozdzielcza pokryta czarną skórą zastąpiła deskę rozdzielczą z orzecha włoskiego. Drewniana deska rozdzielcza wróciła do Vantage w latach osiemdziesiątych i nadała luksusowy wygląd. Wersja Oscar India również otrzymała niewielki wzrost pojemności. Linia ta była produkowana do 1989 roku. Nazwa Vantage była już używana w wielu samochodach Aston Martin, ale był to osobny model. Choć oparty na modelu Aston Martin V8, wiele zmian w szczegółach stworzyło wyjątkowe wrażenia z jazdy. Jedną z najbardziej uderzających cech była spłaszczona maska. Chociaż modele Vantage nie zostały importowane do Stanów Zjednoczonych, w większości stanów kwalifikują się do objęcia ich regułami „Pokaż i wyświetl” DOT. W latach 1986-1989 została wyprodukowana wersja kabrioletu Vantage Volante. Sześć porównywalnych mechanicznie samochodów zostało wcześniej zbudowanych na specjalne zamówienie, ale do tego czasu nie były one regularnie dostępne. Wersja produkcyjna miała jeszcze głębszy przedni spoiler niż Vantage, jeszcze większe nadkola i wydłużone boczne progi. W 1987 roku Prince Charles of Wales otrzymał Vantage Volante, ale na jego prośbę bez szerszych nadkoli, przedniego zapory powietrznej i bocznych listew w seryjnym samochodzie. Ten samochód stał się znany jako „Prince of Wales Spec”, z którego zbudowano 26 innych samochodów. Są one obecnie powszechnie uważane za najbardziej pożądane ze wszystkich modeli V8 z lat 70. i 80.

Kupujesz Aston Martin V8?

Aston Martin V8

E & R Classics, Twój specjalista od Aston Martin Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek

Aston Martin V8 Zagato był wielkim turystą z lat 80. W latach 52-37 wyprodukowano jedynie 1986 coupe i 1990 kabrioletów. Po raz pierwszy zaprezentowano coupe na targach motoryzacyjnych w Genewie w 1986 roku, a później kabriolet. V8 Zagato został oparty na Aston Martin V8, ale z korpusem wykonanym przez słynnego Zagato. Projekt był kanciastą, nowoczesną interpretacją Astona Martina DB4 GT Zagato z lat 1960. Zagato był napędzany silnikiem V430 o mocy 8 KM z gaźnikami Weber z podwójnym dławikiem, który zapewniał prędkość maksymalną 300 km / h. Był to luksusowy samochód w nowej cenie 156,600 171,000 USD. Później kabriolet został sprzedany za 1998 20013 USD. W 2 roku komik Rowan Atkinson kupił pierwszy wyprodukowany samochód z kierownicą po prawej stronie o numerze podwozia 220,000 i przerobił go na specyfikację wyścigową Aston Martin Owners Club serii CXNUMX. Konwersji dokonała firma Aston Martin Works Service, a całkowity koszt konwersji wyniósł około XNUMX XNUMX GBP.

Jakie są zalety kupowania samochodu Aston Martin V8 w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i wewnętrzne postępowanie dla samochodu Aston Martin V8
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Pełna renowacja samochodu Aston Martin V8
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego