Kup bezpiecznie swój klasyczny samochód online | Skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon | Ze względu na przepisy COVID-19 nasz salon jest zamknięty
Idź do ekwipunku Sprzedaj mój samochód

Aston Martin V8 V12 Vantage

Aston Martin V8 Vantage został zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2005 roku. Dwumiejscowe coupé z dwojgiem drzwi miało aluminiową konstrukcję. Samochód o długości 4.38 m wyposażony był w tylną klapę przypominającą hatchbacka z dużym bagażnikiem za siedzeniami. Oprócz coupé jeszcze tego samego roku wprowadzono kabriolet, znany jako V8 Vantage Roadster. V8 Vantage był napędzany 4.3-litrowym, 32-zaworowym V8 z czterema krzywkami. Modele wyprodukowane po 2008 roku miały jednak 4.7 l V8. Blok cylindrów i głowice cylindrów, wał korbowy, korbowody, tłoki, wałki rozrządu, kolektory dolotowe i wydechowe, układ smarowania i sterowanie silnikiem zostały zaprojektowane wewnętrznie przez firmę Aston Martin, a silnik został zmontowany ręcznie w fabryce AM w Kolonii w Niemczech. Oryginalny V8 Vantage mógł przyspieszyć od 0 do 97 km / hw 4.8 sekundy. V8 Vantage kosztował w 104,000 roku 2006 XNUMX euro. W skład zestawu wchodziła sześciobiegowa manualna i skórzana tapicerka siedzeń, deski rozdzielczej, kierownicy i gałki zmiany biegów. Później jako opcja wprowadzono nową manualną, sześciobiegową skrzynię biegów o nazwie Sportshift.

Aston Martin Klasyczne samochody na sprzedaż

11 grudnia 2007 roku Aston Martin zaprezentował samochód koncepcyjny oparty na V8 Vantage w ramach otwarcia własnego studia projektowego. Ten model, znany jako V12 Vantage RS, miał silnik AM11 V12 od DBS i wytwarzał 510 KM. Przy masie 1695 kg samochód ten przyspiesza od 0 do 100 km / hw 4.2 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 310 km / h. Dodatki to nowy dyfuzor z tyłu, chowane tylne skrzydło, które można podnosić lub opuszczać oraz hamulce węglowo-ceramiczne. Pokrywa bagażnika i wentylowana maska ​​są również wykonane z włókna węglowego, aby zmniejszyć wagę samochodu. Na początku 2008 r. Dyrektor generalny Aston Martin potwierdził produkcję V12 Vantage RS na połowę 2009 r. Prototypy V12 Vantage RS pojawiły się w kwietniu 2008 roku, zanim Aston Martin zaprezentował wersję produkcyjną, która w 12 roku została po prostu nazwana V2009 Vantage. Według Aston Martin, na rynku amerykańskim konieczne były subtelne zmiany w konstrukcji samochodu, aby dostosować się do Przepisy Ameryki Północnej i Południowej. Oprócz tych ulepszeń firma ogłosiła nową wersję Carbon Black V12 Vantage, przeznaczoną wyłącznie na rynek amerykański.

Kupujesz Aston Martin V8 V12 Vantage?

Aston Martin V8 V12 Vantage

E & R Classics, Twój specjalista od Aston Martin Classic Car!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz ekwipunek

Jakie są zalety zakupu samochodu Aston Martin V8 V12 Vantage w ER Classics?
- Wielki asortyment klasycznych samochodów na sprzedaż
- Wszystkie samochody są dokładnie sprawdzane przez mechaników we własnej pracowni
- Przegląd techniczny, spawanie i wewnętrzne postępowanie dla samochodu Aston Martin V8 V12 Vantage
- Nasi wyspecjalizowani mechanicy oldtimerów mogą zająć się wszystkimi sprawami
- Możemy zajmować się naprawami, konserwacją i niestandardowymi potrzebami
- Pełna renowacja samochodu Aston Martin V8 V12 Vantage
- Możemy dostarczyć twój klasyczny samochód do dowolnego kraju europejskiego