28 i 29 maja (Pięćdziesiątnica) SHOWROOM NIECZYNNY - niedziela 4 czerwca CARS & COFFEE oraz SHOWROOM EXTRA OTWARTY (12:00-16:00)

FAQ

Czy nadal będę ubezpieczał mój samochód?
Tak, jesteś właścicielem samochodu, dopóki nie zostanie sprzedany. Dlatego jesteś zobowiązany do dalszego ubezpieczenia tego.

Czy muszę kontynuować jazdę samochodem na okresowy test pojazdu?
Tak, jesteś właścicielem samochodu, dopóki nie zostanie sprzedany. Dlatego Twój samochód musi spełniać wymagania okresowego testu pojazdu silnikowego; w przeciwnym razie twoje prawo jazdy zostanie zawieszone (przepisy różnią się w zależności od kraju). 

Czy muszę nadal płacić podatek drogowy za samochód?
Tak, jesteś właścicielem samochodu, dopóki nie zostanie sprzedany. Jeśli nadal istnieją podatki drogowe, które należy uregulować (przepisy różnią się w zależności od kraju i wieku pojazdu), należy nadal płacić; w przeciwnym razie twoje prawo jazdy zostanie zawieszone (przepisy różnią się w zależności od kraju). 

Czy ktoś prowadzi mój samochód podczas pośrednictwa?
Podczas wjazdu do samochodu jeden z naszych wyspecjalizowanych mechaników sprawdzi Twój samochód technicznie, biorąc go na krótką przejażdżkę.
Klienci mogą wziąć samochód tylko na jazdę próbną, aby potwierdzić zakup samochodu. Jeden z naszych sprzedawców ZAWSZE jeździ razem z potencjalnym nabywcą. 

Jak bezpieczny jest mój samochód zaparkowany w E & R Classics?
Twój samochód stoi w naszym salonie. Salon zabezpieczony jest wysokiej jakości systemem alarmowym oraz wyrafinowanym systemem kamer (wewnątrz i na zewnątrz), a teren wokół obiektu zabezpieczony jest zamkami i ogrodzeniami wyposażonymi w prąd elektryczny uniemożliwiający włamanie. 

Kiedy otrzymam pieniądze?
Jak tylko twój samochód zostanie sprzedany, umówimy się z kupującym na temat tego, kiedy samochód zostanie dostarczony. Kupujący musi zapłacić za samochód przed dostawą. Nie dostarczamy samochodów na kredyt.
Jako sprzedawca otrzymujesz zapłatę 16 dni po dostarczeniu samochodu. Musimy zastosować ten okres w odniesieniu do europejskiego prawa konsumenta do zwrotu sprzedanego przedmiotu. 

Jak mogę się upewnić, że otrzymam pieniądze?
E & R Classics to jeden z największych sprzedawców Oldtimerów w Europie. Nasza firma każdego roku sprzedaje 500 oldtimerów i zatrudnia 65 pracowników. Posiadamy status Triple AAA w agencjach kontroli kredytowej; jest to najwyższy możliwy status. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi referencjami. 

Czy muszę również przekazać dokumenty rejestracyjne pojazdu firmie E & R Classics?
Nie, to nie jest konieczne; kopia jest wystarczająca. Tylko wtedy, gdy samochód jest sprzedawany, musimy mieć oryginalne dokumenty.
Wielu klientom przydaje się natychmiastowe przesłanie oryginalnych dokumentów. To jest możliwe. Zapisujemy to w umowie konsygnacyjnej, a dokumenty trafiają do naszego ognioodpornego sejfu. 

Czy mój samochód musi stać w E & R Classics, czy mogę go trzymać w garażu?
Reklamujemy i sprzedajemy samochody, które stoją w naszym salonie. Nasi klienci często pochodzą z odległych miejsc i dlatego chcemy, aby wszystkie pojazdy były dostępne do ich przeglądania. Co więcej, duża liczba odwiedzających, którzy przychodzą do naszego salonu sprzedaży, zwiększa szansę sprzedaży samochodu, jeśli stoi w salonie. 

Czy handlujesz również samochodami, gdy mój samochód znajduje się na przesyłce?
Tak, sprzedajemy również samochody, jeśli Twój samochód jest wysyłany do komisu. Zwiększa to szanse na jego sprzedaż o 60%. Kupujemy samochód klienta, aby sprzedać Twój samochód. Zakup odbywa się na nasze konto i na nasze ryzyko. 

Czy przyjmujesz samochód na przesyłkę?
Nie, przy każdej ofercie sprawdzamy, czy samochód pasuje do naszej kolekcji, czy też ceny i jakość są dobre. Sprawdzamy również stan techniczny samochodu.
Zapraszam do zaoferowania nam swojego samochodu. Poprzez wstępną rozmowę telefoniczną lub e-mail, możemy już ocenić, czy będziemy w stanie prowadzić wspólne interesy. 

Czy mogę korzystać z mojego samochodu, gdy stoi na przesyłce?
Nie, to wykluczone. Nasi klienci często przyjeżdżają z odległych miejsc, dlatego chcemy, aby wszystkie pojazdy były dostępne do wglądu. Ponadto duża liczba odwiedzających, którzy przychodzą do naszego salonu, zwiększa szansę na sprzedaż Twojego samochodu, jeśli stoi w salonie. 

Jak długi jest okres wysyłki?
Okres konsygnacyjny wynosi 9 miesięcy. 

Co się stanie, jeśli samochód nie zostanie sprzedany w czasie trwania domu maklerskiego?
90% samochodów dostawczych jest sprzedawanych w ciągu 9 miesięcy. Jeśli samochód nie zostanie sprzedany po 9 miesiącach, konsultujemy się z Tobą. Obie strony są uprawnione do zaprzestania współpracy bez żadnych kosztów, ale możemy również zasugerować - po konsultacji z Tobą - kontynuację współpracy przez dodatkowy okres. 

Czy są jakieś koszty związane z pośrednictwem?
Nie, nie ponosisz żadnych kosztów związanych z pośrednictwem. Prosimy o przyniesienie samochodu dopiero po jego dokładnym wyczyszczeniu i wypolerowaniu. Jeśli tego nie zrobisz, poprosimy o zwrot kosztów za wyczyszczenie i polerowanie. 

Co robi E & R Classics, aby sprzedać mój samochód?
W przypadku samochodu opracowujemy plan krok po kroku, jak najlepiej sprzedać samochód. Ten plan marketingowy zależy od marki, modelu, jakości i klasy cenowej.
Inwestujemy dużo pieniędzy w reklamę i marketing na targach, w gazetach, Internecie i naszym pięknym salonie sprzedaży w celu sprzedaży Twojego samochodu. Wszystko to dzieje się naszym kosztem. 

Ile samochodów E & R Classics ma w sprzedaży?
Średnio mamy oldtimery 250 do sprzedaży w naszym salonie.

Czy mogę zaoferować również samochód w złym stanie lub wymagający naprawy technicznej?
Tak, to możliwe. Oceniamy każdy samochód na jego podstawie. Projekty renowacyjne lub tanie samochody są obsługiwane przez naszą siostrzaną firmę, Sun Classic Cars.
Jeśli Twój samochód wymaga drobnych prac technicznych, możemy zorganizować naprawę przed lub po sprzedaży w naszym warsztacie, w którym zatrudniamy wyspecjalizowanych mechaników 22. 

Mój samochód nie ma holenderskich dokumentów, ponieważ pochodzi z zagranicy. Czy możesz również brokerować taki samochód?
Tak, to żaden problem, ponieważ sprzedajemy pojazdy na całym świecie. Nie ma znaczenia, z jakiego kraju pochodzi Twój samochód, o ile Twoje dokumenty są ważne i jesteś prawnym właścicielem samochodu. 

Czy jako firma mogę prosić o pośrednictwo w sprzedaży samochodów?
Tak na pewno. Mamy coraz więcej firm, które wykorzystują nas jako brokerów do sprzedaży samochodów. Proszę wskazać, czy samochód jest samochodem bez VAT (nie można domagać się podatku VAT od organu podatkowego), czy samochodem VAT (podatek VAT można rozliczać na podstawie marży zysku).

Czy E & R Classics również kupuje samochody?
Tak, kupujemy około 80% samochodów. Może się zdarzyć, że jeśli zaoferujesz nam swój samochód do pośrednictwa, możemy zaproponować, że sami go kupimy. 

Czy będziesz ostrożny z moim samochodem?
Prawie wszyscy pracownicy E&R Classics są miłośnikami oldtimerów i zajmują się sprzedawanymi przez nas samochodami. Oczywiście dbamy o Twoje i nasze mienie. W mało prawdopodobnym przypadku, gdy coś pójdzie nie tak z winy jednego z naszych pracowników, nasza polisa ubezpieczeniowa obejmuje wszystko.