27 kwietnia (Dzień Króla) SALON NIECZYNNY


Kai de Ruijter

Nazywam się Kai de Ruijter, jestem wszechstronnym mechanikiem i specjalistą technicznym w E&R Classics. Zajmuję się również inspekcjami zagranicznymi oraz odpowiadam za kontrolę zakupów. Jeśli klient chce wymienić lub sprzedać klasyczny samochód, zanim kupimy auto, sprawdzam, czy klasyk spełnia nasze standardy.

Ukończyłem szkolenie pierwszego mechanika/specjalisty technicznego. Moją pierwszą pracą była praca jako mechanik w warsztacie specjalizującym się w renowacji włoskich samochodów zabytkowych. Tutaj moja miłość do klasycznych samochodów tylko rosła, a następnie zrobiłem krok do pracy w E&R Classics. Od około 10 lat zajmuję się samochodami zabytkowymi.

Jaki był twój pierwszy samochód i jakie masz z niego wspomnienia?
Moim pierwszym samochodem była Alfa Romeo 75. Uwielbiałem włoskie klasyki, a jazda tą Alfą Romeo była spełnieniem marzeń. Pierwszego dnia, kiedy zacząłem jeździć tym klasykiem, stałem się nieco zbyt pewny siebie (chciałem zaimponować mojej dziewczynie) w wyniku tego, że podczas pierwszej jazdy zepsułem też tylne światło podczas parkowania. To był świetny samochód, o którym wciąż często myślę.

Mój wymarzony samochód to Ferrari 250 GTO
Mój wymarzony samochód to Ferrari 250 GTO. Jestem wielkim fanem włoskich klasyków i moim zdaniem Ferrari 250 GTO to najbardziej kultowy samochód, jaki kiedykolwiek powstał. Mam nadzieję, że kiedyś znów będę miał okazję jeździć tym pięknym autem.

Załóżmy, że musisz kogoś podwieźć. Kto by to był i dlaczego?
Ponieważ uwielbiam znane filmy samochodowe, chciałbym podwieźć Nicholasa Cage'a. Oczywiście całkowicie stylowo w znanym Fordzie Mustang Shelby GT500 Eleanor z filmu „Przeminęło w 60 sekund”. Kilka lat temu mieliśmy nawet Mustanga Eleanora w magazynie w ERclassics, jaki to był fantastyczny samochód. Oprócz Ferrari 250 GTO Eleanor należy również do moich 10 ulubionych samochodów.

Jakie jest twoje najlepsze wspomnienie związane z samochodem?
Najlepsze wspomnienia związane z samochodem to wiele wakacji, które spędziliśmy w naszym Peugeot 306 Cabriolet. 5000 kilometrów z opuszczoną maską, cudownie! Z jakiegoś powodu zawsze udaje nam się dostać na drogi, na które normalnie należy przyjechać tylko samochodem 4x4. Jednak wierny Peugeot nigdy nas nie zawiódł i zawsze bezpiecznie dowoził nas do domu.

Co sprawia, że ​​dzień pracy w E&R Classics sprawia ci tyle radości?
Fantastyczni koledzy i dobra atmosfera w firmie sprawiają, że dzień pracy mija szybko. Co więcej, praca z tak pięknymi klasycznymi samochodami to prawdziwa przyjemność. Od amerykańskich klasyków po brytyjskie klasyczne samochody, to wszystko znajdziesz w ERclassics. Szeroka gama klasycznych samochodów zapewnia również, że nigdy nie będziesz zajęty tą samą pracą. Każdy klasyk jest inny i wymaga innego podejścia. Lubię też różnorodność w mojej pracy. Jednego dnia jestem na miejscu u klienta we Francji, a następnego pracuję nad Jaguar Typ E. Żaden dzień nie jest taki sam!